Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Akropolu 2015 Kajto: bardzo błotniste przeżycie
2015-10-11 00:39:37, opublikował: Informacja prasowa

Rajd Akropolu 2015

Kajto: bardzo błotniste przeżycie

Odcinki specjalne Rajdu Akropolu uznawane są za najtrudniejsze na świecie, nawet gdy są suche. Deszcz, który spadł tuż przed rozpoczęciem rywalizacji sprawił, że załogi walczące w greckiej rundzie FIA ERC stanęły dziś przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Opady zamieniły szutrowe trasy w okolicach Loutraki w kompletnie nieprzewidywalne odcinki pełne błota i wody.

Kajto: bardzo błotniste przeżycie

W warunkach, w których przyczepność zmienia się z metra na metr, a widoczność ogranicza zapadający zmierzch załoga LOTOS Rally Team konsekwentnie realizowała swój plan. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran jechali szybko i pewnie, unikając błędów. Potwierdzeniem formy Polaków było przekonujące zwycięstwo na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym i pozycja wiceliderów Rajdu Akropolu. Co ważne, w klasyfikacji zawodów Kajto i Jarek wyprzedzają swoich rywali do tytułu Mistrzów Europy, czyli fabryczny duet Peugeota – załogę Breen/Martin. Przed zawodnikami LOTOS Rally Team plasują się jedynie reprezentanci gospodarzy w Skodzie Fabii R5 - Lambros Athanassoulas i Nikolaos Zakhaeos.

Rywalizacja w jutrzejszym, niedzielnym etapie Rajdu Akropolu rozegra się na 7 odcinkach specjalnych o łącznej długości niemal 135 kilometrów. Szczególnie wymagająca będzie poranna pętla, czyli prawie 80 km rywalizacji bez serwisu. Ceremonię mety Rajdu Akropolu zaplanowano na 16:40 polskiego czasu.

Kajetan Kajetanowicz: - To był dla nas bardzo długi dzień. Zaczęliśmy od przejazdów treningowych, później kwalifikacje, honorowe rozpoczęcie rajdu pod Akropolem w Atenach, a potem właśnie dwa bardzo trudne odcinki specjalne, w tym jeden już po ciemku. Ostatni raz jechałem w takich warunkach w 2013 roku - Rajd Polski. Ten jest podobny do niego, a miejscami jest nawet bardziej ślisko. To było bardzo błotniste przeżycie, ale takie też są rajdy. Jesteśmy tutaj i cieszę się. Myślę, że drugie miejsce ustawia nas w dobrej pozycji przed jutrzejszym dniem.

Klasyfikacja Rajdu Akropolu po 1. etapie:
1. Lambros Athanassoulas (Grecja) 38:12,9 s.
2. Kajetan Kajetanowicz (Polska) + 9,6 s.
3. Craig Breen (Irlandia) + 14,7 s.
4. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) + 32,3 s.
5. Jaromir Tarabus (Czechy) + 1:16,0 s.
6. Raul Jeets (Estonia) + 1:20,3 s.
7. David Botka (Węgry) + 1:42,4 s.
8. Dominik Butvilas (Litwa) + 2:33,4 s.
9. Petros Pantelli (Cypr) + 4:12,5 s.
10. Antonin Tlustak (Czechy) + 4:18,0 s.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team - Grupa LOTOS - a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Akropolu
09.10-11.10.2015
ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Greece
Nawierzchnia: asfalt/szuter
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl