Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Cypru 2015 Pechowy start SPRT
2015-09-27 18:32:29, opublikował: Informacja prasowa

Rajd Cypru 2015

Pechowy start SPRT

Reprezentujący Subaru Poland Rally Team Dominik Butvilas i Kamil Heller wspaniale zakończyli 44. Rajd Cypru. Po powrocie do rywalizacji w systemie Rally2 litewsko-polska załoga zdominowała klasyfikację ERC2 zwyciężając na 7 z 8 odcinków specjalnych oraz całym etapie. Wysoki poziom prezentowała również w „generalce”, gdzie zameldowała się na 5. miejscu.

Pechowy start SPRT

Wczorajszy, sobotni, etap załoga SPRT rozpoczęła rewelacyjnie wychodząc na prowadzenie w ERC2 już na otwierającej próbie i to z ogromną przewagą nad rywalami. Niestety, na OS 3 Dominik i Kamil wypadli z trasy i choć auto było nieuszkodzone, to wyjechanie z rowu było niemożliwe. Dzień zakończony w minorowych nastrojach nie zmniejszył jednak ich determinacji i chęci walki.

Niedzielny etap można podsumować krótko: „co by było gdyby?”. Duet SPRT był zdecydowanie najszybszy na wszystkich odcinkach specjalnych pierwszej pętli. Na drugiej oddali co prawda jedną próbę, ale na pozostałych nie mieli sobie równych odnosząc pewny triumf w klasyfikacji dnia ERC2. W generalce zajęli bardzo dobre, 5. miejsce zdobywając kolejne punkty.

- Jestem szczęśliwy – pokazaliśmy, że mamy szybkość i potrafimy nadawać tempo rywalizacji. To był idealny, bezbłędny dzień. Jechaliśmy równo i udowodniliśmy, że w ERC2 stanowimy siłę z którą należy się liczyć. Nie wykorzystaliśmy najlepiej wczorajszego etapu, ale dzisiejszy to zupełnie inna historia. Rajd Cypru to niewiarygodna, ale również wymagająca przygoda. Byłem pozytywnie zaskoczony wytrzymałością naszej Subaru Imprezy, jak również opon – ten zestaw pokazał na co go stać i nie musiałem się martwić niezawodnością. – podsumował rajd Dominik Butvilas.

- Po wczorajszym dniu nie było nam łatwo – wycofanie się przekreśliło nasze szanse na tytuł mistrzowski w ERC2, ale nie zdeprymowało to nas. Chcieliśmy pokazać, że umiemy jechać szybko i nam się to udało wygrywając wszystkie dzisiejsze odcinki poza jednym. To nas cieszy i stanowi pozytywne zakończenie rajdowego weekendu na Cyprze – dodał Kamil Heller.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Cypru
25.09-27.09.2015
ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Cyprus
Nawierzchnia: asfalt/szuter
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl