Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / WRC Toyota powróci z Makinenem
2015-07-08 15:43:59, opublikował: Koziarski Łukasz MacGyver

WRC

Toyota powróci z Makinenem

Tommi Makinen zostanie szefem zespołu Toyoty, który w roku 2017 planuje powrócić do rywalizacji w WRC.

Toyota powróci z Makinenem

Zespół wystartuje pod nazwą Toyota Gazoo Racing. Oficjalne potwierdzenie zawarcia kontraktu z Makkinenem, o którym mówiło się od kilku dni, nadeszło we wtorek rano z japońskiej centrali Toyoty. W oświadczeniu nie ma ani słowa o Toyota Motorsport Germany, która na początku roku do WRC z „samochodem zbudowanym i rozwijanym w całości w centrum technologicznym w Kolonii”.
Yaris WRC był dotąd testowany przez Sebastiana Lindholma i Stephane Sarrazina, teraz TMG podpisała umowy z młodszymi kierowcami rozwojowymi: Ericiem Camillim i Teemu Suninenem.

Makinen to zwycięzca 24 rajdów WRC i czterokrotny mistrz tego cyklu, z lat 1996 – 99. Po zakończeniu kariery prowadził w Finlandii firmę Tommi Makinen Racing, znaną głównie z budowy rajdówek Subaru, a rok temu stworzył prywatną GT86 dla szefa Toyoty, Akio Toyody, z którym następnie zaprezentował auto podczas Neste Oil Rajdu Finlandii.

„Poznałem Tommiego w 2013 roku. Był wtedy moim instruktorem i pomógł mi poprawić moją technikę jazdy.  – poiwedział portalowi wrc.com Toyoda - Nauczył mnie jednak dużo więcej. Pokazał mi pasję do rajdów i ich przełożenie na rozwój samochodów
„Tommi ma ogromne doświadczenie i wiele świeżych pomysłów związanych z rozwojem, co jest dla nas bardzo cenne. Po rozmowie z Tommim poczułem, że chcę z nim pracować i chcę, aby pomógł nam budować lepsze auta. Dlaczego poprosiłem go o wsparcie tego projektu. Z Tommim Toyota będzie szła do przodu podczas naszego powrotu do WRC oraz w naszych wysiłkach tworzenia coraz lepszych aut”

żródło, foto: wrc.com

> Powrót  • śledzik
  • blip
HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl