Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 50. Rajd Azorów 2015 Kajetanowicz vs Breen (video)
2015-06-05 23:04:45, opublikował: Informacja prasowa

50. Rajd Azorów 2015

Kajetanowicz vs Breen (video)

Ściganie na szutrowych trasach największej wyspy archipelagu Azorów podnosi tętno nie tylko załodze Kajetanowicz/Baran, czyli głównym bohaterom tego porywającego spektaklu, lecz także kibicom, którzy na całym świecie z zapartym tchem śledzą zażartą walkę Polaków z irlandzko-brytyjską załogą Breen/Martin i utytułowanymi zawodnikami z całej Europy.

Kajetanowicz vs Breen (video)

Podczas pierwszej z dwóch dzisiejszych pętli załoga LOTOS Rally Team przypuściła udany atak na pozycję liderów rajdu. Kajetanowicz i Baran mocno przycisnęli załogę Breen/Martin, czyli fabrycznych zawodników Peugeota. W swoim debiucie na odcinku Sete Cidades – 29-kilometrowym maratonie wokół wulkanu – Kajetanowicz aż o 9,1 sekundy pokonał Craiga Breena, dla którego był to już piąty w karierze występ na tej fascynującej próbie. Po tym wyniku na czele klasyfikacji czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy widniało nazwisko czterokrotnego mistrza Polski

Po popołudniowej wizycie w serwisie załogi wyjechały na drugą pętlę, by ponownie zmierzyć się z trasą czterech odcinków specjalnych. Na dystansie ponad 50 km reprezentanci LOTOS Rally Team twardo bronili prowadzenia w rajdzie. Na wymagających szutrowych odcinkach wyspy Świętego Michała Kajetanowicz z Baranem ustąpili jedynie Breenowi, wyraźnie pokonując zawodników portugalskich, w tym siedmiokrotnego mistrza Azorów Ricardo Mourę czy dwukrotnego triumfatora tej imprezy – Bruno Magalhaesa.

Ostatecznie, po przejechaniu 125 kilometrów na odcinkach specjalnych, Kajetanowicza i Barana od ich najgroźniejszych konkurentów dzieli zaledwie 2,3 sekundy. To oznacza, że w 4. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy nic jeszcze nie jest przesądzone. O tym, kto wyjedzie z portugalskiej wyspy jako lider, zdecydują wyniki sześciu jutrzejszych odcinków specjalnych. Na sobotę organizatorzy zaplanowali próby sportowe o łącznej długości 101,4 km. Pierwszą z nich – odcinek Graminhais (20,9 km) – załogi rozpoczną o 12:08 czasu polskiego. Rajdową bitwę o Azory zakończy odcinek Tronqueira, czyli 21-kilometrowa potyczka na północnym wybrzeżu wyspy Świętego Michała (start od 18:52 polskiego czasu).


Kajetan Kajetanowicz: - Ta niesamowita walka, jaką toczyliśmy dziś z Craigiem i wieloma innymi zawodnikami, sprawiła nam mnóstwo radości, zwłaszcza podczas przejazdów oszałamiającego oesu Sete Cidades, który jest dla mnie esencją rajdów. Już samo ukończenie tak długiego i wymagającego odcinka jest dla nas niczym zwycięstwo. Cieszę się też z tego, że wygrywamy z Ricardo Mourą, który jedzie w tym rajdzie po raz piętnasty, a do dyspozycji ma taki sam samochód jak my. Start w tej imprezie jest niesamowitą nagrodą dla całego LOTOS Rally Team. Czujemy jak w naszych żyłach krąży adrenalina, dzięki której radzimy sobie z tym stresem, jaki wyzwala świadomość, że walczymy na jednych z najtrudniejszych odcinków szutrowych świata, oddalonych od Polski o prawie 4 tysiące kilometrów.

Jutro postaramy się dogonić Craiga, choć to nie będzie łatwe, także dlatego, że za naszymi plecami rywalizuje wielu znakomitych, szybkich kierowców. Na mecie tego bardzo trudnego i wyczerpującego dnia zmęczenie przeplata się z ogromną satysfakcją. Tego też życzymy sobie na jutro, bo jeśli kończymy odcinki specjalne z radością i uśmiechem na twarzy, to oznacza, że mieliśmy dobry feeling, który najczęściej przynosi efekt w postaci czołowych czasów.

Klasyfikacja Rajdu Azorów po OS 11:
 1. Craig Breen (Irlandia, Peugeot 208 R5) 1:26:44,7
2. Kajetan Kajetanowicz (Polska, Ford Fiesta R5) +2,3 s.
3. Ricardo Moura (Portugalia, Ford Fiesta R5) + 1:20,9 s.
4. Bruno Magalhaes (Portugalia, Peugeot 208 R5) + 2:09,1 s.
5. Jose Pedro Fontes (Portugalia, Citroen DS3 R5) + 3:30,2 s.
6. Robert Consani (Francja, Citroen DS3 R5) + 3:39,8 s.
7. Sam Moffett (Irlandia, Ford Fiesta RRC) + 4:34,7 s.
8. Dominykas Butvilas (Litwa, Subaru Impreza STi) + 4:49,6 s.
9. Luis Miguel Rego (Portugalia, Mitsubishi Lancer Evo IX) + 5:29,1 s.
10. Jaroslav Orsak (Czechy, Skoda Fabia S2000) + 6:07,2 s.

Punktacja FIA ERC po II dniu Rajdu Azorów:
 1. Craig Breen 85 pkt.
2. Kajetan Kajetanowicz 76 pkt.
3. Aleksiej Łukjaniuk 43 pkt.
4. Robert Consani 42 pkt.

Klasyfikacja FIA ERC Gravel Master po II dniu Rajdu Azorów:
 1. Craig Breen 96 pkt.
2. Kajetan Kajetanowicz 76 pkt.
3. Ricardo Moura 45 pkt.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
50. Rajd Azorów
04.06-06.06.2015
ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Portugal
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl