Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 50. Rajd Azorów 2015 Dominik i Kamil pośrodku Atlantyku
2015-06-03 16:57:28, opublikował: Informacja prasowa

50. Rajd Azorów 2015

Dominik i Kamil pośrodku Atlantyku

50. Rajd Azorów to drugi tegoroczny start Subaru Poland Rally Team w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC). 3. eliminacja ERC zawita na niewielki archipelag wysp oddalonych o 900 mil morskich na zachód od wybrzeży Portugalii gdzie rozegranych zostanie 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 226 kilometrów. Dominik Butvilas i Kamil Heller w niedzielę oraz w poniedziałek odbyli udane testy przejeżdżając rajdowym tempem ponad 60 kilometrów ustawiając szutrowe zawieszenie.

Dominik i Kamil pośrodku Atlantyku

Na środę przed rajdem zaplanowano pokazowy City Show w centrum Ponta Delgada, który rozpocznie pełen rywalizacji weekend. Zawodnicy nie będą się tam jednak ścigać z czasem, a o jak najbardziej efektowne pokonanie trasy w czym mają pomoc obowiązkowe opony szutrowe zapewniające niewiele przyczepności na asfalcie.

Walka o punkty w cyklu ERC rozpocznie się w czwartek o 19:00 polskiego czasu od superoesu „Grupo Marques”, po którym zawodnicy pokonają jeszcze 2 odcinki specjalne. Na piątek zaplanowano dwie pętle, w których skład wchodzi aż 8 odcinków specjalnych, w tym bodaj najsłynniejszy, niespełna 29-kilometrowy „Sete Cidades”, przebiegający wokół wulkanu. Ostatni dzień rajdu to 6 prób. Łącznie organizator przygotował niewiele ponad 226 kilometrów oesowych. Do rajdu zgłosiło się 49 załóg, a w ERC2, gdzie Dominik i Kamil będą walczyć o prymat będą mieli czterech konkurentów.

- Do Rajdu Azorów przygotowywałem się już od dłuższego czasu zarówno startując na Łotwie, jak i trenując u siebie moją rajdówką. To będzie mój pierwszy występ w Subaru na szutrze i to od razu w tak egzotycznym rajdzie, jestem więc bardzo podekscytowany. Trasy są spektakularne, a różnice wysokości sprawiają, że czujemy się jak na kolejce górskiej. Przypomina mi to trochę Rajd Wisły, ale na szutrze. Wraz z zespołem przez dwa dni pracowaliśmy nad ustawieniami i jestem z nich zadowolony. Opony z których będziemy korzystać są dla mnie zupełnie nowe i mam nadzieję, że dobrze je dobraliśmy. Archipelag Azorów jest piękny, ale zarówno podczas zapoznania jak i samego rajdu będziemy musieli skoncentrować się na dobrym wykonaniu naszej pracy. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom. - mówił Dominik Butvilas.

- Nasza podróż na Azory była bardzo długa, a wyspa od razu mnie zachwyciła. Mieliśmy trochę czasu na zwiedzanie, ale teraz skupiamy się już w pełni na samym starcie. Przed zapoznaniem trudno przewidzieć jak ten rajd będzie wyglądać, ale poznałem jego historię i zeszłoroczny przebieg, co z pewnością nam pomoże. Oczywiście na monitorze rajd wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Pierwszy kontakt z tymi odcinkami mieliśmy podczas dwudniowych testów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że będą to wolne, techniczne próby. Nie są to typowe szutry na których już startowałem i znam z doświadczenia, więc trzeba będzie odpowiednio do nich podejść, by na rajdzie jechać dobrym tempem. Pomimo że dzieli nas spora odległość od Polski i Litwy, będzie mi miło jeśli, że wszyscy kibice będą śledzić nasz start - dodał Kamil Heller.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
50. Rajd Azorów
04.06-06.06.2015
ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Portugal
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl