Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015 Trzecia runda RSMŚl przed nami
2015-06-02 12:28:21, opublikował: Informacja prasowa

3. Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015

Trzecia runda RSMŚl przed nami

Trzecia runda RSMŚl przed nami

W ubiegły weekend odbył się 5 Rajd Zamkowy – emocji i niespodzianek nie brakowało. Za niecałe dwa tygodnie czeka nas kolejna porcja wrażeń – przed nami 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga.

12-13 czerwca br. odbędzie się 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Będzie to trzecia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląską. Rajd, podobnie jak jego dwie poprzednie edycje odbędzie się na terenie powiatu bocheńskiego. Organizator, Automobilklub Śląski przygotował jednak zupełnie nowe odcinki specjalne! Jeden z nich będzie przebiegał przez gminy Nowy Wiśnicz oraz Lipnica Murowana – będzie to odcinek dość szeroki, zawierający zarówno partie proste i szybkie, jak i wymagające zakręty. Natomiast drugi z odcinków, zlokalizowany na granicy gmin Łapanów i Trzciana, to OeS o typowej dla małopolskich tras charakterystyce. Na odcinku nie zabraknie stromych podjazdów oraz szybkich spadań.  Kręty i wąski, momentami wymagający od zawodników ogromnej techniki jazdy i skupienia. Rajd rozpocznie się startem honorowym na bocheńskim rynku, skąd również wystartują do ostatniego odcinka rajdu – OeSu miejskiego rozgrywanego na głównych ulicach Bochni. Najlepsza załoga na tym odcinku dostanie nagrodę ufundowaną przez Burmistrza miasta Bochnia. W przerwach pomiędzy pętlami zawodnicy będą zjeżdżać do Parku Serwisowego mieszczącego się na terenie stacji narciarskiej „Laskowa Ski”.

Organizator, Automobilklubu Śląski, zadbał o to, by rajd był okazją do świetnej zabawy nie tylko dla kibiców, ale także dla mieszkańców. 13-go czerwca, w sobotę, na bocheńskim rynku nie zabraknie atrakcji dla młodzieży oraz rodzin z dziećmi. W czasie dnia na rynku będzie można obejrzeć samochody rajdowe m.in replikę Forda Focusa Janusza Kuliga, wziąć udział w szkoleniu pierwszej pomocy prowadzonym ratowników ze Służby Św. Łazarza i zajrzeć na stanowisko przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Bochni. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach oraz pomalować buzie w kolorowe wzory. A ci, którzy będą chcieli poczuć się, jak prawdziwi rajdowcy będą mogli sprawdzić swoje możliwość w symulatorze rajdowym. Będzie się działo!

Do rajdu pozostało jeszcze trochę czasu, ale organizatorzy już dziś chcieliby podziękować wszystkim partnerom: lokalnym władzom, w szczególności władzom miasta Bochnia, a także sponsorom, m.in. firmie Kärcher, Bo-Glass, ATB oraz Aquer.

Impreza jest współfinansowana ze środków miasta Bochnia oraz Starostwa Powiatowego w Bochni.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
3. Rajd Ziemi Bocheńskiej
12.06-13.06.2015
,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl