Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 29. Rajd Karkonoski 2015 Karkonoski dla Habaja, niesamowity Bouffier
2015-05-18 15:15:52, opublikował: Koziarski Łukasz MacGyver

29. Rajd Karkonoski 2015

Karkonoski dla Habaja, niesamowity Bouffier

Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5), pilotowany przez Piotra Wosia, wygrał 30. Rajd Karkonoski. 26 sekund do zwycięzcy stracił Bryan Bouffier, który powrócił do Mistrzostw Polski za kierownicą Forda Fiesta Proto, z nowym pilotem, Thibaultem De La Haye. Podium uzupełnił pierwszy lider tegorocznej edycji rajdu Grzegorz Grzyb (Fiesta R5), startujący w tym roku z Robertem Hundlą.

Karkonoski dla Habaja, niesamowity Bouffier

Grzyb, który wygrał pierwszy przejazd liczącego bez mała 20 km Karpacza na drugim musiał uznać wyższość Habaja i stracił prowadzenie. Odzyskał je na otwierającym drugi etap Lubomierzu ale na Gradówku stracił prawie 11 sekund i spadł z Habaja.

Bouffier, który w sobotę nie trafił z ustawieniami eksperymentalnego auta, zbudowanego przez Stec Ralliart, w niedzielę przypuścił atak od samego rana, dając pierwsze oesowe zwycięstwa w RSMP rajdówce w specyfikacji Proto. Wyprzedził, kolejno, Macieja Oleksowicza (Fiesta R5) oraz Grzyba i po pierwszym przejeździe Gajówki awansował na drugiemiejsce, którego nie oddał do końca.

3 punkty do klasyfikacji RSMP za triumf na kończącym rywalizację w 30. Rajdzie Karkonoskim ulicznym Power Stage na jeleniogórskim Zabobrzu padły łupem Habja. Drugi był tu Tomasz Kuchar (Fiesta R5), który właściwe tempo znalazł dopiero podczas ostatniej sekcji rajdu a trzeci Oleksowicz.

30. Rajd Karkonoski potwierdził iż rywalizacja w tegorocznym RSMP będzie zacięta a okres dominacji pojedynczych zawodników mamy już za sobą. Różnica pomiędzy Habajem a piątym na mecie Kucharem, po przejechaniu 121,5 km odcinków specjalnych, wynosiła zaledwie czterdzieści sekund, trzeci Grzyb stracił do zwycięzcy niespełna pół minuty.

W klasyfikacji 2WD najszybsi byli Jan Chmielewski z Jackiem Nowaczewskim (Citroen DS3 R3T). Za nimi uplasowali się Jakub Brzeziński i Bartłomiej Boba (Peugeot 208 R2), którzy prowadzili w klasyfikacji „ośki” po pierwszych trzech odcinkach. Skład podium uzupełnili Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (208 R2).

Atmosferę rajdowego święta w Kotlinie Jeleniogórskiej zepsuły niestety dwa niefortunne wydarzenia. W sobotę w Karpaczu, w wyniku wypadnięcia z trasy Forda Fiesta R2 załogi Zbigniew Skucha-Cienciała/Adam Ogierman, obrażeń głowy doznał kibic. W niedzielę zaś, na trasie odcinka Lubomierz, zapalił się Peugeot 208 R2, którym podróżowali Radosław Typa oraz Daniel Siatkowski. Kierowca i pilot trafili z poparzeniami do szpitala auto doszczętnie spłonęło.


 

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
30. Rajd Karkonoski
15.05-17.05.2015
RSMP - Mistrzostwa Polski,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

Mówią nieobecni
Mówią nieobecni
03.11.15 (0)
71 załóg w Zieleńcu
71 załóg w Zieleńcu
07.10.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl