Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 29. Rajd Karkonoski 2015 30. Rajd Karkonoski: nowy oes na jubileusz.
2015-04-16 17:38:11, opublikował: Koziarski Łukasz MacGyver

29. Rajd Karkonoski 2015

30. Rajd Karkonoski: nowy oes na jubileusz.

Już za miesiąc wystartuje jubileuszowa, trzydziesta, edycja Rajdu Karkonoskiego. Mimo iż trasa, w wyniku regulaminowej rewolucji RSMP, uległa skróceniu w Kotlinie Jeleniogórskiej będziemy mogli zobaczyć nowy odcinek specjalny. Pozostałe oesy, które wykorzystywano również w zeszłym roku, zostały zmodyfikowane i odwrócone.

30. Rajd Karkonoski: nowy oes na jubileusz.

Rajd rozegrany zostanie w układzie sobota – niedziela, w dniach 16 – 17 maja 2015.
Po raz pierwszy w akcji rajdówki będzie można zobaczyć w sobotę na porannym odcinku testowym, powracającym do Nielestna. Stamtąd załogi udadzą się na start, który podobnie jak meta zlokalizowany będzie pod Galerią Sudecką w Jeleniej Górze. 

Rywalizacja sportowa w I etapie odbędzie się na zaplanowanym dwukrotnie odcinku Karpacz. Próba rozpoczynać będzie się nad Zachełmiem i kończyć w centrum Karpacza a jej przejazdy przedzielone będą wizytą w strefie serwisowej (Zakłady ZREMB w Jeleniej Górze).

Na niedzielę przewidziano dwie pętle, złożone, odpowiednio, z czterech i trzech odcinków specjalnych. Pierwszy pokonywany będzie Lubomierz (tak jak Karpacz, w odwrotnym niż rok temu kierunku) a po nim nowy oes  Gradówek, następnie Gajówka (także odwrócona) i ponownie Lubomierz.

W Kolejnej sekcji pojadą Gradówek (skrócony o 4 km w stosunku do pierwszego przejazdu), Gajówka i na koniec miejski Power Stage Galeria Sudecka, znany dotąd jako Zabobrze. Finałowa próba, w stosunku do poprzednich edycji, ma nieco rozszerzoną trasę. Ceremonia mety odbędzie się tuż obok.

30. Rajd Karkonoski stanowić będzie drugą rundę RSMP 2015 oraz nowego cyklu Regional Rally Cup (RRC), który powstał w miejsce Pucharu Łużyc.

Mapy oraz harmonogram dostępne są na oficjalnej stronie rajdu: www.rajdkarkonoski.pl

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
30. Rajd Karkonoski
15.05-17.05.2015
RSMP - Mistrzostwa Polski,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

Mówią nieobecni
Mówią nieobecni
03.11.15 (0)
71 załóg w Zieleńcu
71 załóg w Zieleńcu
07.10.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl