Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Włoch - Sardynii 2013 Po OS12: Hirvonen out, pogoń Latvali
2013-06-22 12:14:34, opublikował: Torski Arkadiusz

Rajd Włoch - Sardynii 2013

Po OS12: Hirvonen out, pogoń Latvali

Po pierwszej sobotniej pętli Sebastien Ogier ma już komfortową przewagę na Thierrym Neuvillem. Z rywalizacji odpadł Mikko Hirvonen oddając drugą pozycję Belgowi. Jari Matti Latvala przypuścił frontalny atak i jest już trzeci. Michał Kościuszko zajmuje siódme miejsce, a Robert Kubica coraz mocniej miażdży rywali w WRC2.

Po OS12: Hirvonen out, pogoń Latvali

Mikko Hirvonen rozpoczął dzień od zwycięstwa oesowego: - Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa oesowego. 5.4 sekundy stracił Thierry Neuville: - W niektórych miejscach było na prawdę ciężko. Jari Matti Latvala był o cztery dziesiąte sekundy gorszy od Belga: - Trudny odcinek, sporo kamieni po bokach. Sebastien Ogier pojechał zachowawczo i uzyskał czwarty rezultat (+6.1): - Nie naciskałem. Dzisiaj będzie długa przeprawa i postanowiłem nie startować od 100%. Jest wcześnie. Andreas Mikkelsen dojechał piąty: - Nie mogę powiedzieć, że to mój ulubiony oes na rozpoczęcie, ale wszystko poszło dobrze.

Szósty na oesie Dani Sordo podziwiał tor jazdy Latvali: - Linia poprzedniego samochodu była niesamowita, próbowaliśmy po niej jechać. Tak długo jak byłem skoncentrowany było ok. Mads Ostberg (+21.9) był bardzo zadowolony: - Absoultnie mój ulubiony odcinek. Michał Kościuszko wywalczył dziewiąty czas (+53.0): - Było sporo kurzu, ale wszystko dobrze. Ten odcinek był bardzo dobry. PG Andersson, który zamknął pierwszą dziesiątkę przyznał, że po raz pierwszy przecierał trasę: - To mój pierwszy start w WRC na pierwszej pozycji. Ślisko. Robert Kubica jak zwykle najszybszy w WRC2, a na mecie był 12 w generalce: - Na prawdę ciężko się jechało, pomimo że nie było kurzu.

Na OS 10 na czoło tabeli wyników oesu powrocił Sebastien Ogier: - Dobry odcinek. Nie naciskam, chcę być na mecie. Mikko Hirvonen zajmujący drugą pozycję w rajdzie wypadł poza drogę. Skorzystał na tym naciskający na niego Thiery Neuville (+3.1), który awansował na drugie miejsce: - Naciskałem trochę i robiłem ciśnienie, ale musimy być ostrożni. Latvala był trzeci (+3.3) na oesie i prawie dogonił w generalce Sordo: - Słyszałem, że Mikko wypadł poza drogę i teraz sytuacja VW zmieniła się. Dani Sordo uzyskał czwarty czas (+6.0): - Byłem przerażony po pierwszym oesie oponami. Nie podejmowałem zbędnego ryzyka. Nie czuję się komfortowo.

Michał Kościuszko był dziewiąty (+31.1): - Bez problemów. Jest coraz lepiej i lepiej. Zmieniliśmy trochę setup. Robert Kubica dojechał na 12 miejscu i wciąż powiększa swoją przewagę w WRC2: - Jadę ostrożnie. Nawierzchnia jest zdradliwa. Chcę pozostać na drodze.

OS 11 padł łupem Ogiera, który ma już ponad minutę przewagi na Neuvillem: - Kurz to nie problem, ponieważ Mikko zniknął. Bez naciskania możemy być szybcy. Staramy się jechać tak bezpiecznie jak to tylko możliwe. Jari Matti Latvala dorwał Sordo i jest już trzeci w generalce: To interesująca walka z Sordo. Naciskamy, bo trzecie miejsce jest kuszące. Na ten moment to wszystko co mogę zrobić. Thiery Neuville jedzie zachowawczo: - Jadę teraz ostrożnie próbując oszczędzać opony. Nie słyszalem czy na splitach Latvala naciska czy nie, ale nie tracimy dużo. Michał Kościuszko uzyskał 10ty czas: - W kurzu zwolniłem za bardzo i stracilem trochę czasu. Jeżeli nie ma się pewności to nie można jechać na 100%. Robert Kubica ma bardzo komfortową sytuacje i był 12ty: - Dla nas jak dotąd jest wszystko ok. Jedziemy ostrożnie, próbując zostać na drodze.

Ostatni oes pętli to zwycięstwo Latvali: - Nie ma szans, aby go złapać (Neuville). Nie da się tego zrobić. Za duże ryzyko. Wolę pozostać na trzecim miejscu i być na podium. Sebastien Ogier był drugi (+2.1): - Perfekcyjnie. Przed nami jeszcze jedna długa pętla i trzeba być skupionym. Trzeci czas wywalczył Andreas Mikkelsen (+5.7): - Bez problemów, ale sporo czyszczenia. Dani Sordo był czwarty (+7.6): - Nie mam czasów splitów. Próbuję jechać maksymalnie szybko, jak to tylko możliwe. Trochę rzuca nam tyłem i ciężko się jedzie. Piąty dojechał Thierry Neuville (+17.6): - Wypadłem trochę na skrzyżowaniu i straciłem odrobinę czasu.

Elfyn Evans miał problemy na oesie i stracił pozycję na rzecz Kościuszki: - Przestrzeliliśmy skrzyżowanie. Za późno hamowaliśmy, nie za dobrze. Michał Kościuszko był dziewiąty (+44.1) i zajmuje teraz 7 miejsce w generalce. Robert Kubica był dwunasty i w WRC2 ma już ponad dwie i pół minuty przewagi nad Al Kuwarim.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Włoch - Sardynii
21.06-23.06.2013
WRC - Mistrzostwa Świata,

Kraj: Italy
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu Wieści z rajdu

Mówią nieobecni
Mówią nieobecni
03.11.15 (0)
71 załóg w Zieleńcu
71 załóg w Zieleńcu
07.10.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl