Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Argentyny 2013 Wywiad z Sebastienem Loebem
2013-04-29 09:34:47, opublikował: Łuniewski Łukasz

Rajd Argentyny 2013

Wywiad z Sebastienem Loebem

Klucze: Loeb, Wywiady, WRC, Rajd Argentyny,

Serwis prasowy Citroena przed startem Rajdu Argentyny przeprowadził krótki wywiad z Sebastienem Loebem, który powraca na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Wywiad z Sebastienem Loebem
Wydajesz się być bardzo zajęty w ostatnich tygodniach. Czy miałeś czas na odpoczynek?

Nie za bardzo... Kiedy myślałem, że będę miał trochę więcej wolnego czasu, to byłem bardzo zajęty za kierownicą samochodu wyścigowego. Po Argentynie czekają mnie cztery kolejne weekendy wyścigowe. Wydaje mi się, że w maju spędzę w domu tylko dwa dni, ale nie mogę narzekać. Zdecydowałem się przyjąć możliwości, które pojawiły się. Jestem jeszcze bardziej zajęty niż w ostatnich latach, co oznacza, że mogę przystosowywać się i zdobywać doświadczenie. To jest rok, w którym musimy wszystko zrobić i zdobyć wiedzę na później.

Czy miałeś okazję śledzić Rajd Meksyku i Portugalii? Co sądzisz o nich?

Oczywiście oglądałem te rajdy i śledziłem zmagania innych. Dla Citroena nie zawsze było łatwo, który walczy z rywalami posiadającymi bardzo wysoki poziom wydajności i niezawodności. Sezon jednak nie skończył się jeszcze. Wygranie wszystkich trzynastu rund wymaga konsekwencji. Widzieliśmy, że DS3 WRC było szybsze w Portugalii niż w Meksyku, co świadczy o tym, że zespół czyni postępy. Potwierdza to również, że DS3 jest szybsze kiedy przyczepność jest lepsza.

Jak przygotowywałeś się do Rajdu Argentyny? Czy czujesz, że jesteś gotowy do walki o ósme zwycięstwo z rzędu?

Poza jednym dniu testów nie jeździłem na szutrze od Rajdu Hiszpanii 2012. Nie wiem więc jakie będę miał wyczucie na pierwszych odcinkach Rajdu Argentyny. Myślę, że możemy szybko złapać rytm, ale jestem ostrożny w ocenianiu swoich szans. Nie da się ukryć, że opuściłem dość sporo rajdów i koncentruję się na przyszłości. Taki ograniczony program to dobry sposób by walczyć wraz z Citroenem w sezonie 2013, ale nie jestem tak dobrze przygotowany jak Mikko i Dani. Zobaczymy, co się wydarzy.
> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Argentyny
02.05-05.05.2013
WRC - Mistrzostwa Świata,

Kraj: Argentina
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl