Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Azorów 2013 Wywiad z Robertem Kubicą
2013-04-26 16:46:04, opublikował: Łuniewski Łukasz

Rajd Azorów 2013

Wywiad z Robertem Kubicą

Klucze: Kubica, Wywiady, ERC, Rajd Azorów,

Oficjalny portal Rajdowych Mistrzostw Europy rozmawiał z Robertem Kubicą po zakończeniu pierwszej piątkowej pętli Rajdu Azorów i zapis z tej rozmowy prezentujemy poniżej.

Wywiad z Robertem Kubicą
Na żywo w telewizji było widać, że Sete Cidades jest bardzo zamglone. Jak to wyglądało ze środka samochodu?

Brak widoczności nie jest najlepszą opcją jadąc. Szesnaście kilometrów było w gęstej mgle i w niektórych miejscach, zwłaszcza na asfalcie, a także na szutrze, nie mogliśmy zobaczyć więcej niż 10-15 metrów

Musisz czuć ulgę na strefie w Ponta Delgada.

Cieszę się, że jestem na mecie. Ciężko jest utrzymać się na drodze jadąc nawet 60-80 km/h na prostej. W pewnym momencie poszedłem prosto, droga zrobiła się wąska i uderzyłem bokiem samochodu. Myślałem, że jestem na środku drogi, ale nie było tak. Warunki były bardzo trudne. Nie wiem jak inni poradzili sobie z mgłą, ale dla nas to było bardzo trudne. Myślę, że podjęliśmy słuszną decyzję i jestem szczęśliwy będąc tutaj.

Jak trudno było zaufać swoim notatkom?

Nie jestem tutaj, by ścigać się. Jestem tu, by uczyć się. Gdybym zaryzykował mogłem być o 20-30 sekund szybszy, ale przy ograniczonej widoczności nie wiesz gdzie jedziesz i zaufanie do notatek nie ma tu znaczenia. Gdy na prostej nie wiesz czy jesteś w połowie, na prawej stronie, czy na lewej, co możesz zrobić?

Myślałeś, ze nie ukończysz tego odcinka?

Tylko czekałem na moment, aż utkniemy gdzieś. Mieliśmy ciężkie momenty. Nawet na prostej nie widziałem drogi. To trudne warunki. Nie doświadczyłem nigdy czegoś takiego. Wycofaliśmy się, ponieważ ryzyko nie miało sensu.

Jesteś teraz szósty z minutą straty. Jak się z tym czujesz?

Nie jestem tutaj dla prowadzenia, jestem, by uczyć się. Jeśli pierwszy raz jedziesz ten oes nie wiesz czy notatki są prawidłowe i normalnie wycofujesz się. Podjęliśmy dobrą decyzję.

Byłeś zadowolony ze swojego wcześniejszego tempa?

Moje tempo było w porządku. Szło mi nadspodziewanie dobrze jak na pierwszy raz. Warunki są bardzo trudne, przyczepność zmienia się na każdym zakręcie i przed nami jeszcze długa droga. Mam takie samo podejście. Może wcześniej starałem się utrzymywać na równi z Janem i Craigiem, ale teraz jesteśmy w tyle. Uczymy się i chcemy pokonać jak najwięcej kilometrów.
> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Azorów
25.04-27.04.2013
ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Portugal
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl