Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak
2009-05-18 21:45:55, opublikował: Torski Arkadiusz toras

Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak

Tym razem poniedziałkowy wstępniak jest równocześnie zdecydowanie wieczorny. Dla polskich kibiców miniony weekend stał pod znakiem Elmotu i Świdnickiego. Połączona runda zgromadziła na odcinkach tłumy kibiców, co skończyło się nawet odwołaniem jednego z oesow dla pucharu i zarządzeniem wolnego przejazdu.

Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak

Na podświdnickich trasach najbardziej zaskoczył wszystkich Kajetanowicz. To, że jest doskonałym i szybkim zawodnikiem wszyscy wiedzieli, nikt nie sądził jednak że Subaru Impreza sprosta konkurencji. Koniec końców wraz z Kucharem wyjechali z Gór Sowich z 25 punktami na koncie i razem liderują w mistrzostwach. Na uwagę zasługują również doskonałe czasy uzyskiwane przez Leszka Kuzaja. Niestety pech nie ominął krakowskiego kierowcy.

W pucharze rownież było ciekawie. Czołówkę na mecie stanowili zupełnie inni zawodnicy, niż w poprzedniej eliminacji. Po zaciętej walce wygrał Szeja.
Drugi na mecie Elżbieciak musiał jednak pożegnać się z podium. Po zainkasowaniu 20 sekund kary spadł na czwartą pozycję. Skorzystał na tym Mikołajczyk i Hankiewicz, którzy awansowali o jedno oczko. Nawiasem mówiąc oni również otrzymali kary za potrącenie szykany.

Rallynews przeprowadził pierwszą relację z rajdu. Dla nas zakończyła się ona sukcesem i niewątpliwą satysfakcją, iż nasze zdjęcia były bardzo szybko publikowane i to w dużych ilościach. Przez większość drugiego dnia byliśmy praktycznie jedynym miejscem w sieci, gdzie można było prawie na żywo oglądać fotki.

Zakończyło się także pierwsze typowanie wyników. Jednocześnie uruchomiliśmy typowanie rezultatów Rajdu Sardynie. Serdecznie zapraszamy do zabawy! Ze swojej strony mogę obiecać, że postaramy się o jakieś nagrody dla najlepszych.

Podczas, gdy cały polski rajdowy świat żyje jeszcze wspomnieniami z minionego Elmotu poza naszymi granicami również się sporo działo. Grzesiek Grzyb walczył zacięcie z Beresem na trasach zlokalizowanego na Słowacji oraz Węgrzech Rajdu Gemer. Rywalizacji niestety nie ukończył drugi polski zawodnik, Marcin Bełtowski.

W drugiej rundzie Mistrzostw Bułgarii królował Donchev, który pokonał Gosheva, Illieva i Popova. W South Swedish Rally królował natomiast P-G Andersson, dobrze wszystkim znany z występów w Mistrzostwach Świata. Tym razem pokonał trzy Fordy WRC (escorta i dwa focusy) Jonssona, Lindqvista i Wigrena, samemu prowadząc Lancera Evo IX. Piąte miejsce wywalczył Nyman, również w EVO IX.

Francuski Rallye Dijon Côte d'Or padł łupem Snobeck'a, którego Peugeot 307 WRC był szybszy od Imprezy WRC, którą prowadził. Frédéric Vaison. Trzecim miejsce na podium zadowolił się Jean-Paul Grohens w Peugeocie 206 WRC.

Podobnie jak w Polsce również na Łotwie nowe EVO X nie było najszybsze. Juha Salo w Rally Talsi zajął czwartą pozycję, a dysponujący identycznym samochodem Guy Wilks skończył jako dziesiąty. Najszybciej do mety doprowadził swój pojazd Vasaraudzis, dysponujący Lancerem WRC. Drugi był Egle w Evo IX, a podium uzupełnił Tanak w Subaru Imprezie N14!

W hiszpańskim czempionacie, w Rallye Cantabria Infinita swoje pierwsze zwycięstwo odnotował Ojeda, który wygrał ścigając się Subaru Imprezą N14.

A już jutro pierwszy artykuł z serii, roboczo nazwanej "Pilotem być...".
Zapraszam do lektury w kolejne dni. Mam rownież nadzieję, że nie znużyła was obszerna relacja z Elmotu. Podobną relację, aczkolwiek już zaległą, będzie można przeczytać z rajdu Azorów. Niestety nie zdążyliśmy jej opublikować z przyczyn technicznych, a po co ma się zmarnować materiał;-)

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl