Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 2. Rajd Arłamów 2015 Habaj bierze wszystko
2015-11-13 21:11:13, opublikował: Koziarski Łukasz

2. Rajd Arłamów 2015

Habaj bierze wszystko

Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5) według nieoficjalnych wyników prowadzą po pierwszym dniu 2. Rajdu Arłamów. Mają oni 11,6 sekundy przewagi nad duetem Jakub „Colin” Brzeziński i Bartłomiej Boba (Ford Fiesta R5) oraz 17,2 sekundy nad najgroźniejszymi konkurentami do tytułu Mistrzów Polski, załogą Bryan Bouffier i Thibault De la Haye (Ford Fiesta Proto).

Habaj bierze wszystko

Pojedynek Bouffiera i Habaja zapowiada wielkie emocje w dniu jutrzejszym. Jeśli tak ułożą się końcowe wyniki – o wszystkim, czyli o tytule w końcowej klasyfikacji generalnej LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 zadecyduje ostatni odcinek specjalny zawodów. OS Bircza o długości 12,4 km stanowić będzie bowiem Power Stage i właśnie tam wywalczone, dodatkowe punkty przyniosą rozstrzygnięcie!

Habaj i Woś byli dziś bezkonkurencyjni – wygrali wszystkie OS-y. Mimo wszystko zaskoczeniem jest postawa Brzezińskiego i Boby, którzy tylko raz ulegli trzykrotnemu mistrzowi naszego kraju. Bouffier wyprzedził ich na ostatniej dzisiejszej próbie.

Za plecami wspomnianej trójki toczy się inny wielki pojedynek – o zwycięstwo w klasyfikacji samochodów z napędem na jedną oś. Początkowo dominowali Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (Peugeot 208), ale w drugiej części dnia zdecydowanie przyspieszyli  Jan Chmielewski i Grzegorz  Dachowski (Citroen DS3 R3T) i to oni zajmują obecnie czwartą pozycję w rajdzie.

Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX), są na szóstym, Mariusz Stec i Łukasz Włoch (Ford Fiesta Proto) – na siódmym, a Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (Renault Clio) – na ósmym miejscu.

Pierwszy etap ukończyły 22 załogi spośród 26, które wyruszyły z rynku w Przemyślu. Największymi pechowcami w piątek, 13 listopada okazali się Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, którzy ze względu na awarię Forda Fiesty R5 utracili szanse na walkę o tytuł Mistrzów Polski.

Galeria zdjęć z pierwszego dnia Rajdu Arłamów

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
2. Rajd Arłamów
12.11-14.11.2015
RSMP - Mistrzostwa Polski,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl