Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 2. Rajd Arłamów 2015 Mówią nieobecni
2015-11-03 23:55:12, opublikował: Koziarski Łukasz MacGyver

2. Rajd Arłamów 2015

Mówią nieobecni

W rozpoczynającym się za kilka dniu 2. Rajdzie Arłamów nie zobaczymy kilku załóg, które nie opuściły żadnej z poprzednich rund RSMP 2015. O to jak zawodnicy, którzy nie pojawią się na rampie startowej w Przemyślu, uzasadniają swoją rezygnację.

Mówią nieobecni

Łukasz Byśkiniewicz: Niestety z Maćkiem Wisławskim nie startujemy w ostatnim Rajdzie Arłamów. Rajdy to sport ekstremalny, który wymaga wiele wysiłku i przygotowań. To także sport bardzo drogi i ryzykowny. Ze względu na błędy popełnione przez niektóre zespołu sędziowskie PZM, niezrozumiałe i niesprawiedliwe decyzje, postanowiliśmy z Wiślakiem nie brać udziału w rozgrywkach, w których zawodnicy nie mają zagwarantowanych zasad Fair Play. Jako sportowcy nie godzimy się, aby o przyznawaniu punktów i tytułów decydowały błędy i decyzje ludzi, którzy za kierownicą nie siedzą, nie pędzą 180km/h pomiędzy drzewami i nie ryzykują swoim zdrowiem. Z Maćkiem prowadzimy w punktacji naszej klasy, mimo to uważamy, że walka o tytuł w takiej atmosferze nie ma sensu i pozbawiona jest ducha sportu.

Maciej Wisławski: Nie startuję w Rajdzie Arłamów dlatego, ponieważ rajdy samochodowe to sport absolutnie ekstremalny i nie można w tym sporcie zarówno ze strony zawodników jak i działaczy pozwalać sobie jakiekolwiek lekceważenie reguł jakie rządzą w tym sporcie. Część działaczy (nie wszyscy) zajęta jest swoimi biznesami i związku z tym nie mogą się skupić na tym co robią i dlatego ta postawa jest w głębokiej sprzeczności z moim motto życiowym STAWIAM NA NAJLEPSZYCH. Nie widzę sensu i możliwości startowania w tak organizowanych rajdach w sezonie 2015. Zarówno zawodnicy jak i działacze muszą się ze swoich obowiązków wywiązywać perfekcyjne bo tu nie ma miejsca na błąd i dlatego z nie profesjonalistami nie mam zamiaru pracować.

Tomasz Kasperczyk: Niestety, zabraknie nas na starcie ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdzie Arłamów. Decyzja nie była prosta i jest podyktowana kilkoma czynnikami. Koniec sezonu to okazja do podziękowań, chcielibyśmy więc je skierować do wszystkich, którzy byli z nami przez ostatnie miesiące - sponsorów, partnerów i kibiców.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
2. Rajd Arłamów
12.11-14.11.2015
RSMP - Mistrzostwa Polski,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

Mówią nieobecni
Mówią nieobecni
03.11.15 (0)
71 załóg w Zieleńcu
71 załóg w Zieleńcu
07.10.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl