Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego 33 zgłoszenia na Rajd Cielądza
2015-10-15 13:03:57, opublikował: Informacja prasowa

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego

33 zgłoszenia na Rajd Cielądza

Automobilklub Tomaszowski opublikował listę zgłoszeń do trzeciej, finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza (16-17 października). Przyjęto 33 zgłoszenia, z czego 21 w rajdzie okręgowym i 12 w Super KJS, który także zaliczany jest do osobnego cyklu MOŁ.

33 zgłoszenia na Rajd Cielądza

Jedynkę otrzymał lider punktacji RSMOŁ, Damian Byczkowski. Za nim ustawiono kolejnych w generalce Michała Kwiecińskiego i Krzysztofa Borowieckiego. Ten drugi po awarii silnika w Rajdzie Doliny Krzemionki do ostatniej chwili walczył o budżet na dokończenie łódzkiego serialu i wysłał zgłoszenie na 2 godziny przed zamknięciem listy. Pierwszy występ w okolicach Spały zaliczą przewodzący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska - Jakub Szewczyk i Jakub Lesiak. Kordon Hond Civic Type-R uzupełnia Fabian Czub, który w poprzednich rundach pilotował Sebastiana Tetera - tym razem zasiadającego na prawym fotelu.

Oprócz nich w K4 powalczą Piotr Marciniak (Peugeot 206), Kamil Bolek (Renault Clio), Andrzej Borkowski (BMW E30 318is) i Krzysztof Kućmierz (Opel Astra). Wicelider Pucharu Peugeot Citroen w RSMŚl, Jerzy Smagała (Citroen Saxo) otwiera stawkę K3 gdzie zmierzy się z Szymonem Żarłokiem (Honda Civic), Sławomirem Wiśniewiczem (Citroen Saxo) i Marcinem Stencelem (Citroen C2). W RO4-31 Mitsubishi Lancerami Evo pojadą Wojciech Krawczyk i Tomasz Kuciński. Subaru Imprezę STi zgłosił Piotr Kaczmarek. Przemysław Smoliński zadebiutuje w Fordzie Fiesta R2. W klasie Gość testy m.in. nowej skrzyni do Subaru Imprezy N14 w warunkach rajdowych przeprowadzi Mariusz Zapała. Za kierownicą pokażą się też piloci z rajdów cross-country, Łukasz Solecki (Peugeot 206) i Aleksandra Kujawa (Peugeot 106).

W SKJS wspieranym przez Tedex największym powodzeniem cieszy się klasa RO4-31. Listę Lancerów Evo otwiera Adrian Wichłacz, a za nim ustawiono Krzysztofa Pacholca, Marcina Kowala i Tomasza Świstaka. Sebastian Dziadosz powalczy o mistrzostw w K3 z Damiantem Tomaszewskim (obaj Honda Civic). Pierwszy występ w tych rejonach zaliczy Daniel Mech (Citroen Saxo). Końcowy triumf w K2 rozstrzygną w bezpośrednim pojedynku Przemysław Krysztowiak (Skoda Fabia) i Marcin Kołodziejczak (Renault Clio). Zbigniew Pastusiak (Fiat Seicento) tylko jeśli wygra w K1 ma szansę na przeskoczenie w punktacji klasy Mariusza Panka, który rozbił auto przed imprezą i nie może bronić przewagi. Debiut w SKJS zaliczą Remigiusz Wiśniewski (Citroen C1) i Damian Boncela (Fiat Cinquecento).

Organizator opublikował na stronie http://rajdyspalskie.pl/ harmonogram badania kontrolnego, które zaplanowano na piątek, 16 października. Rywalizacja ruszy w sobotę rano. W programie widnieją 3-krotnie przejeżdżane OS Matyldów i OS Sierzchowy (każdy po 7 km), które dadzą łącznie 42 km oesowe (co na RO jest dużą liczbą). Uczestnicy SKJS zmierzą się łącznie na 18 km (każdy odcinek jest dla nich skrócony do 3 km od startu). Po zakończeniu zmagań w Karczmie Spalskiej nastąpi uroczyste zakończenie rajdu i rozdanie trofeów oraz nagród za cykl RSMOŁ i MOŁ SKJS.

> Powrót  • śledzik
  • blip
HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl