Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 61. Rajd Wisły 2015 Bryan po raz dwudziesty pierwszy
2015-09-06 11:37:10, opublikował: Koziarski Łukasz MacGyver

61. Rajd Wisły 2015

Bryan po raz dwudziesty pierwszy

Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) triumfował w trzeciej z rzędu (i dwudziestej pierwszej w karierze) rundzie RSMP, 61. Rajdzie Wisły . Francuz, który zdaje się zmierzać po czwarty w karierze tytuł Mistrza Polski, pokonał o 13,8 s Łukasz Habaja (Fiesta R5) a skład podium uzupełnił Tomasz Kuchar (Fiesta R5), który stracił do zwycięzcy 1:15,4 min.

Bouffier był najszybszy na pięciu z jedenastu odcinków specjalnych, tyle samo wygrał Habaj. Ostatni, dodatkowo punktowany, Power Stage padł natomiast łupem Grzegorza Grzyba (Fiesta R5).

Świetne czwarte miejsce zajął Jakub „Colin” Brzeziński, który w Beskidzie Śląskim debiutował za kierownicą Fiesty R5. Kolejne miejsca przypadły Grzybowi oraz Tomaszowi Kasperczykowi (Fiesta R5). Jako siódmy finiszował Jarosław Szeja (Subaru Impreza), który w tym roku skoncentrował się na startach w Mistrzostwach Czech, a tuż za nim powracający do RSMP po ośmioletniej przerwie Zbigniew Gabryś (Fiesta R5). Dziewiąta lokata i zwycięstwo w „ośce” przypadły Dariuszowi Polońskiemu a czołową dziesiątkę zamknął aktualny wciąż Mistrz Polski Wojciech Chuchała (Fiesta R2T), który po raz pierwszy w RSMP pojechał samochodem przednionapędowym.

W przejściowej klasyfikacji RSMP prowadzi Bouffier (95 pkt), wyprzedzając Habaja (84 pkt), Grzyba (76 pkt) i Kuchara (60 pkt).