Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Barum 2015 Pod znakiem przebitej opony
2015-09-01 11:00:32, opublikował: redakcja

Rajd Barum 2015

Pod znakiem przebitej opony

Subaru Poland Rally Team nie będzie przyjemnie wspominał 45. Rajdu Barum. Asfaltowy klasyk mistrzostw Europy znany jest z niezwykle trudnych, często bardzo zniszczonych dróg, na których niezwykle łatwo jest złapać kapcia. Debiutująca na tych trasach załoga SPRT zapłaciła frycowe przebijając aż 4 koła. Niestety, Dominik i Kamil aż dwukrotnie byli zmuszeni zmieniać je na trasie odcinków specjalnych tracąc wiele minut, co ustawiło rajd i nie pozwoliło na walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji ERC2.

Pod znakiem przebitej opony

 Litewsko-polski duet rozpoczął niedzielny etap od znacznie lepszego tempa i wyjścia na pierwsze miejsce w klasyfikacji dnia w ERC2. Prowadzenie trwało aż do przedostatniej próby na której załoga złapała kolejnego kapcia, który pozbawił ich szans na pozytywne zakończenie rajdu. Ostatecznie Dominik Butvilas i Kamil Heller zajęli 3. miejsce w ERC2 oraz 26. w klasyfikacji generalnej.

- Wielu kierowców miało tutaj problem z przebitymi kołami – trasy są bardzo wyboiste, pokryte starym, popękanym asfaltem, który jest wymagający dla opon. Ukończenie tego rajdu bez kapcia wymaga też sporo szczęścia – niestety w ten weekend nam ono nie sprzyjało. Gdyby nie problemy z którymi zmagaliśmy się podczas tego rajdu, to mogliśmy stanąć do równej walki z liderami naszej klasy. O ile wynik w ERC2 jest w porządku, tak ten w generalce to rozczarowanie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, SJS oraz Eneos - powiedział Dominik Butvilas.

- Pierwszy odcinek w ostatniej pętli nie przysporzył nam żadnych problemów, wykręciliśmy całkiem dobry czas. W połowie kolejnej próby złapaliśmy niestety kapcia, zostało 10 kilometrów do mety i musieliśmy zmienić koło, bo nie było możliwości by jechać dalej. Nie możemy być zadowoleni z tego rajdu. Spotkało nas zbyt wiele przygód, mieliśmy sporo przerywanej jazdy i trudno się było skupić, by jechać dobrze. Ciągle coś przeszkadzało w osiągnięciu dobrego wyniku – dodał Kamil Heller.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Barum
25.08-30.08.2015
Mistrzostwa Czech, ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Czech Republic
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl