Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Barum 2015 Podium w JERC
2015-09-01 10:58:29, opublikował: redakcja

Rajd Barum 2015

Podium w JERC

Czeski Rajd Barum stanowił szóstą i jednoczeście ostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów 2015. Trudne, asfaltowe odcinki specjalne znane są ze zróżnicowanej nawierzchni, wielkiej ilości podbić i nieprzewidywalnej przyczepności. W takich warunkach bardzo dobrze poradzili sobie Aleks Zawada i Cathy Derousseaux – załoga MSZ Racing po raz drugi z rzędu stanęła na podium zawodów!

Podium w JERC

Aleks i Cathy zakończyli w dobrym stylu sezon Junior European Rally Championship. Zajmując trzecie miejsce awansowali na szóste miejsce w sezonie.

Na ten sukces zapracował cały nasz zespół, MSZ Racing, a także wspierający nas Opel Motorsport oraz partnerzy, wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto Polska i Abaprim – mówi Aleks Zawada. - Choć na początku sezonu zakładaliśmy ukończyć go na wyższej pozycji, trzeba dostrzegać jego pozytywne strony i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zadebiutowaliśmy w świetnym samochodzie, jakim jest Opel Adam R2. Pozwolił nam na wygranie pierwszego w karierze rajdu w mistrzostwach (Ypres) oraz dał możliwość naprawdę wielkiej nauki.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie stanąłem na podium w Zlinie. Rajd nie należał do łatwych, powiem nawet więcej – był bardzo ciężki. Nam również przytrafiały się problemy, ale zacisnęliśmy zęby i dzięki temu możemy cieszyć się z trzeciego miejsca.

Planujemy występ w zbliżającym się Rajdzie Wisły, który będzie naszym powrotem po dwóch latach do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i już w przyszły weekend zaprezentujemy polskim fanom Opla Adama R2. W tym miejscu dziękuję również za doping – wydaje mi się, że polskich kibiców na "Barumce" było więcej niż lokalnych!

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Barum
25.08-30.08.2015
Mistrzostwa Czech, ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Czech Republic
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl