Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / VERVA Street Racing Bitwa Mistrzów na Stadionie Narodowym
2014-09-21 10:53:15, opublikował: Informacja prasowa

VERVA Street Racing

Bitwa Mistrzów na Stadionie Narodowym

Pierwsza w historii pustynia na Stadionie Narodowym została zdobyta! W międzynarodowym starciu biało-czerwoni zwyciężyli z Resztą Świata w sześciu rajdowych kategoriach. Dodatkowych atrakcji dostarczył sam Adam Małysz prezentując swój nowy pojazd, którym wystartuje w Rajdzie Dakar 2015. Nie zawiódł również funkowy zespół Jamiroquai, rozgrzewając publiczność w przerwach pojedynku.

Bitwa Mistrzów na Stadionie Narodowym

W spektakularnej Bitwie Mistrzów nie brakowało zawrotnego tempa i zaskakujących zwrotów akcji. Kierowcy obu zespołów ścigali się w kolejnych kategoriach i w zależności od osiągniętej pozycji zbierali punkty na konto swojego zespołu.

Po pierwszej rundzie prowadzenie objęli goście za sprawą prawdziwych legend motorsportu – Carlosa Sainza i Marcusa Grönholma. Z kolejnych zmagań, tym razem w kategorii motocykli, zwycięsko wyszedł  Kuba Przygoński z ORLEN Team, który pokonał Marca Coma, czterokrotnego zwycięzcę Dakaru oraz Rubena Farię. W rywalizacji na quadach
i ciężarówkach szala przechyliła się na stronę Polski i nie zmienił tego wyniku wyścig
w pojazdach buggy z udziałem m.in. Bryana Bouffier. Szóstą dakarową rundą były samochody cross country, w której udział wzięło sześciu kierowców. Wielką niespodziankę publiczności zgotował Adam Małysz, prezentując swój nowy tylnonapędowy samochód, który przygotowuje do startu w Rajdzie Dakar 2015. Dzięki rewelacyjnym czasom kierowców ORLEN Teamu, Polska utrzymała przewagę nad zespołem „Reszta Świata”. W finałowej konkurencji, niszczącym Destruction Race, dzięki głośnemu dopingowi Polaków, który zagrzewał naszych zawodników do walki, udało się przypieczętować triumf w tym pojedynku.

Dzisiaj polscy kierowcy rajdowi nie mieli sobie równych i po raz kolejny udowodnili, że należą do światowej czołówki motosportu. Z bliska mogliśmy podziwiać ich determinację i wolę walki, których z pewnością nie brakuje im na pustynnych bezdrożach, gdzie ścigają się co roku podczas Rajdu Dakar. Tej determinacji nie zabrakło również nam w przygotowaniu tegorocznej edycji VERVA Street Racing, która była najbardziej wymagającą
z dotychczasowych. Tym bardziej cieszy nas pozytywny odbiór publiczności. – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Motoryzacyjny charakter imprezy został dopełniony występem na żywo zespołu Jamiroquai, który dodawał muzycznej energii publiczności i zawodnikom pomiędzy dakarowymi rundami. Na skalistej scenie, która współgrała z pustynnym krajobrazem, pasjonat samochodów Jay Kay wykonał m.in. takie hity jak „Cosmic Girl”, „Travelling without Moving” czy „Canned Heat”.

Do budowy toru, która trwała nieprzerwanie cztery dni, zostało wykorzystanych 4000 m³ gliny i 2000 m³ piasku, przywiezionych przez ponad 400 ciężarówek.

W ciągu ponad 3-godzinnego show publiczność, która wypełniła wszystkie miejsca udostępnione przez organizatora na Stadionie Narodowym, obejrzała także kilkanaście pokazów specjalnych. Wśród nich znalazły się m.in. akrobacje FMX, skutery śnieżne, które wykonywały salta do tyłu po wyskoku z potężnych kickerów, wyścigi maluchów w specyfikacji dakarowej, występ tancerek z miotaczami ognia oraz wiele innych. Wielką atrakcją był także pierwszy w historii Stadionu Narodowego wyścig żużlowy z udziałem Jarosława Hampela. Przez prawie 4 godziny 15 tysięcy widzów obejrzało ponad 300 samochodów i motocykli podczas Pit Party na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego.

Klasyfikacja Bitwy Mistrzów

Samochody rajdowe
1.    Carlos Sainz
2.    Szymon Ruta
3.    Marcus Grönholm
4.    Tomasz Kuchar

Motocykle
1.    Kuba Przygoński
2.    Marc Coma
3.    Ruben Faria
4.    Jakub Piątek

Quady
1.    Łukasz Łaskawiec
2.    Kamil Wiśniewski
3.    Armand Monleon
4.    Jordi Viladoms

Ciężarówki
1.    Jarosław Kazberuk / Mateusz Kazberuk
2.    Rafael Tornabell / Albert Gryszczuk

Buggy
1.    Leszek Kuzaj
2.    Marcus Grönholm
3.    Kuba Przygoński
4.    Bryan Bouffier

Cross Country
1.    Miroslav Zapletal / Maciej Marton
2.    Marek Dąbrowski / Jacek Czachor
3.    Martin Kaczmarski / Jacek Wyrzykowski
4.    Adam Małysz / Rafał Marton
5.    Yuri Sazonov / Arslan Sakhimov
6.    Christian Lavieille

 

VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym była interdyscyplinarną rywalizacją mistrzów sportów motorowych, w której zmierzyły się zespoły Polski i reszty świata. Kierowcy z obu drużyn (m.in. Adam Małysz
i Kuba Przygoński, dwukrotny mistrz świata WRC Marcus Grönholm, zwycięzca Rajdu Dakar Carlos Sainz, Bryan Bouffier, Marc Coma i wielu innych) konkurowali na pustynnym torze. Muzyczną energię, podczas występu na żywo, zapewnił funkowy zespół Jamiroquai ze swoim motoryzacyjnie zapalonym liderem - Jay’em Kay’em. Po raz pierwszy w historii Stadionu Narodowego obejrzeliśmy wyścig żużlowy z udziałem m.in. Jarosława Hampela i Emila Sayfutdinova. W ramach pokazów towarzyszących znalazły się: akrobacje na motocyklach FMX, skaczący skuter śnieżny, wyścigi kosiarek, przejazdy monster trucków i wiele innych. Show zwieńczyło Destruction Race.

VERVA Street Racing to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który od 2010 roku odbywa się
w Warszawie. W latach 2010-2012 impreza gościła na tymczasowym torze ulicznym zlokalizowanym wokół placów Teatralnego i Piłsudskiego. Ostatnia z nich zgromadziła ponad 100 tysięcy widzów! Dzięki VERVA Street Racing mogliśmy obejrzeć w Warszawie kilkaset unikalnych maszyn z całego świata, reprezentujących takie serie jak m.in.: Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup, NASCAR, Cross Country, Rally oraz Supermoto i FMX. Wśród zagranicznych kierowców i gości specjalnych pojawili się m.in.: Mika Häkkinen, Ben Collins, Chris "CP" Pfeiffer, Clive Chapman (Classic Team Lotus), Jean-Eric Vergne (Red Bull Racing), Cyril Despres (Red Bull KTM), David Piper, Hélder Rodrigues, Jay Kay (wokalista Jamiroquai), Jörg Müller (BMW Motorsport), Marc Coma (MRW KTM), Ruben Faria (Red Bull KTM) oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2011, Stéphane Peterhansel (X-raid). Prawdziwe motoryzacyjne szaleństwo wywołała ubiegłoroczna edycja specjalna VERVA Street Racing, która odbyła się na Stadionie Narodowym. Miejski i zarazem wyścigowy charakter warszawskiego wydarzenia został zestawiony z rewelacyjnym Top Gear Live – brytyjskim show z udziałem słynnych prezenterów – Jeremiego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda. Na trzyczęściową imprezę, złożoną z Pit Party, VERVA Street Racing i Top Gear Live wyprzedano komplet, czyli 58 tysięcy biletów, wypełniając największy polski obiekt sportowy do ostatniego miejsca. Głównym sponsorem projektu jest PKN ORLEN.

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl