Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 1. Rajd Arłamów 2014 1. Rajd Zimowy „Arłamów” rozpocznie sezon RSMP
2013-11-27 15:35:22, opublikował: Chmielewski Grzegorz

1. Rajd Arłamów 2014

1. Rajd Zimowy „Arłamów” rozpocznie sezon RSMP

Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM postanowiła, że cykl LOTOS RSMP w 2014 roku będzie składać się z siedmiu rund. Ważną nowością stanie się 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia). Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

1. Rajd Zimowy „Arłamów” rozpocznie sezon RSMP

Zdzisław Grzyb, prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że zostały już zawarte oficjalne umowy z administracją nowego kompleksu hotelowego „Arłamów”. – To bardzo dogodne dla nas miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dzięki temu w tym samym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie miejsce jednoczące całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujące jej atmosferę – uważa prezes Grzyb.

– Termin na początku marca stwarza wysokie prawdopodobieństwo, że w Górach Słonnych będą panować zimowe warunki. Jeśli jednak pogoda spłata figla, to pozostanie jazda po drogach o asfaltowej nawierzchni. Trasa będzie bardzo kompaktowa. Ważnym atutem lokalizacji nowego rajdu jest wyjątkowo dogodna baza imprezy w dużym kompleksie hotelowym „Arłamów” – informuje dyrektor zawodów, Damian Dobrowolski z Automobilklubu Rzeszowskiego.

– Z naszego punktu widzenia Arłamów to miejsce bardzo kuszące, jest tam szansa na urządzenie prawdziwie zimowej imprezy. Duży, nowiutki hotel zapewnia dobre warunki bytowe, w jego otoczeniu można skonstruować ciekawą trasę. Ten hotel dysponuje własnymi pługami (w tym wirnikowym), które na wypadek dużych śnieżyc umożliwią utrzymanie dobrego stanu trasy. Mamy życzliwe wsparcie ze strony podkarpackich władz samorządowych. Jestem przekonany, że po rocznej nieobecności zimowego rajdu w kalendarzu RSMP warto było pokusić się o podjęcie tego wyzwania i uważam, że zawody w Arłamowie mają na przyszłość dobre perspektywy – zapewnia Jarosław Noworól, wiceprezes sportowy Automobilklubu Rzeszowskiego.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
1. Rajd Arłamów
06.03-08.03.2014
RSMP - Mistrzostwa Polski, ,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu News

Podium w JERC
Podium w JERC
01.09.15 (0)
Habaj goni Bouffiera
Habaj goni Bouffiera
08.08.15 (0)
Buffier wygrywa I etap
Buffier wygrywa I etap
07.08.15 (0)
33 numer Superoesu
33 numer Superoesu
04.08.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl