Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Serwis, który nigdy miał nie powstać...
2009-05-06 00:00:00, opublikował: Torski Arkadiusz toras

Serwis, który nigdy miał nie powstać...

Serwis, który nigdy miał nie powstać...

Siedzisz właśnie przed komputerem i patrzysz na nowy twór o tematyce rajdowej. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, drogi użytkowniku, że masz przed oczami serwis, który nigdy miał nie powstać, a jego stworzenie to wiele zarwanych nocy! Ale od początku, najpierw trochę historii.

W 1998 roku, gdy internet w Polsce jeszcze raczkował, a szczytem marzeń był modem 33.6, miałem już na swoim koncie produkcję paru stron internetowych i zaszczepionego bakcyla rajdowego. To wtedy narodził się pomysł stworzenia internetowego serwisu rajdowego.

W marcu kolejnego roku serwis już był dostępny dla odwiedzających. Początkowo istniał pod domeną rally.online.pl. W taki właśnie sposób przyszło na świat moje dziecko zwane później rallyonline, które w chwili obecnej jest najstarszym informacyjnym serwisem rajdowym w Polsce.

Tak jak byłem zaskoczony szybko rosnącą popularnością rallyonline, tak nigdy nie podejrzewałem, iż serwis ten kiedyś utracę. Niestety prawda jest smutna, niedawno moje dziecko trafiło pod opiekę nowego ojczyma. Mam tylko nadzieję, że będzie mu tam dobrze i będzie się dobrze rozwijał. A dzięki temu, ja po prawie półtorarocznej rajdowej absencji, gdzie sporadycznie udzielałem się rajdowo, dostałem ostrego bodźca i znów aktywnie powrócę do tego, co jest moją pasją.

Krótko po tych wydarzeniach zapadła decyzja. Zrobię jednak polski serwis, lecz będzie to coś zupełnie nowego i z nową koncepcją, która może będzie powiewem świeżości w rajdowym internecie. W ten sposób powstał serwis rallynews, który w wersji polskiej nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego.


Pamiątkowa tablica, którą dostałem od redakcyjnych kolegów (Magdy, Jędrzeja i Jacka), za dobrych czasow rallyonline, nadal wisi na ścianie! Dziękuję!

Na całe szczęście wiadomość ta dotarła do mnie w momencie, gdy byłem w trakcie realizacji zupełnie nowego pomysłu, który chodził mi po głowie przez ostatnie 5 lat. Po sukcesach rallyonline w Polsce zawsze chciałem stworzyć coś światowego, anglojęzycznego. Przez te lata wmawiałem sobie, że wciąż nie jestem na to gotowy. W Sylwestra przyszło olśnienie. Stwierdziłem, że jak dalej będę to odkładał, to nigdy tego nie zrobię i ochoczo zabrałem się do pracy nad światowym serwisem rallynews.

Na światowy serwis mam pewną koncepcję, której jednak wdrożenie może zająć sporo czasu, więc postanowiłem, że wystartuję z tym, co widać w danej chwili i dalej małymi kroczkami będę rozbudowywał serwisy i wdrażał nowe pomysły. Jeszcze miesiąc temu nie sądziłem, że rallynews przywita się także z polskim podwórkiem rajdowym. Zapewne już zauważyłeś, że większość elementów serwisu jest wspólna z serwisem światowym. Sądzę, że przyniesie to korzyści. Serwiś światowy wystartuje jednak dzień, lub dwa później.

Chciałbym mocno zintegrować naszą społeczność rajdową, dlatego gorąco zachęcam do rejestracji i obejrzenia serwisu "od środka". Oprócz typowych elementów jak forum dyskusyjne, profile użytkowników, komentarze do dyspozycji jest także możliwość publikowania zdjęć w różnych kategoriach, oceniania zdjęć, a także uczestniczenia w foto rankingu. Można również wysyłać wiadomości prywatne i dodawać użytkowników do znajomych. Na osłodę dodam, że właśnie wystartowało typowanie wyników i zachęcam do zabawy.

Na pewno nieco dziwny może się wydać układ strony głównej. Dlaczego? Bo newsy są gdzieś nisko. Zauważ, że typowa strona rajdowa w Polsce ma taki układ: najważniejsze są newsy i dalej jest cała otoczka. Newsy wszystkie serwisy mają praktycznie takie same, różnią się tylko sposobem zredagowania słów. Otoczka newsów wszędzie jest nieco inna, lecz wszędzie stanowi tylko dodatek do newsów.

W rallynews jest inaczej. Chcemy mocno postawić na własne publikacje, stąd znajdzie się u nas mnóstwo felietonów, wywiadów i artykułów, o objętości zdecydowanie większej niż typowe newsy. Newsy są u nas na drugim planie, co nie znaczy, że nie będziemy się starali. Wybacz nam tylko, że w początkowej fazie nie będziemy się zabijali, aby być pierwszym, bo nie o to tu chodzi.  Mam nadzieję, że te rozwiązania przypadną ci do gustu.

Zbieram nadal skład redakcyjny i jeżeli jesteś chętny do jakiejkolwiek współpracy lub choćby drobnej pomocy to zapraszam do kontaktu. Choćby porozmawiać, nigdy nie zaszkodzi.

A teraz mam do Ciebie prośbę. Włożyłem w ten serwis sporo serca i pracy, tak jak kiedyś w rallyonline. Zaliczyłem całe mnóstwo zarwanych nocy, a wszystko po to abyś mógł poczytać coś ciekawego. Zatem otwórz swój program pocztowy, uruchom gadu gadu i wyślij linka do tego serwisu wszystkim swoim znajomym, którzy tak jak Ty i ja kochają rajdy. Będę bardzo wdzięczny i na pewno postaram się, aby rallynews był zawsze ciekawy.

Dziękuję również wszystkim tym, którzy mi pomogli i nadal pomagają. Pozdrawiam również konkurencję, bo zdrowa konkurencja bardzo pozytywnie wpływa na rozwój wszystkich serwisów internetowych.

Do zobaczenia na Elmocie! A teraz zapraszam do rejestracji i nie zapomnij wypełnić profilu;-)

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl