Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / IV i V runda Rallycross Cup Frekwencja jak za dawnych lat
2013-09-03 17:59:06, opublikował: Koziarski Łukasz

IV i V runda Rallycross Cup

Frekwencja jak za dawnych lat

Uczestnicy Rallycross Cup ponownie zawitali na torze w Słomczynie. Tym razem do polskich kierowców dołączyli zawodnicy z Litwy oraz w niedzielę z PP Junior Buggy. Łącznie na torze startowało ponad 40 aut co przypomniało nie tak odległe lata świetności Rallycrossu w Polsce.

Frekwencja jak za dawnych lat

Podczas zawodów Rallycross Cup zadebiutował pierwszy raz w Polsce system relacji na żywo bezpośrednio z jadącego pojazdu - VTStream.pl. To znaczny krok w relacjonowaniu imprez samochodowych. Jednocześnie kibice przed ekranami komputerów mogli oglądać obraz z kamery na trybunie oraz z wnętrza jadącego auta walczącego o zwycięstwo.

Pierwszy dzień minął pod znakiem ognia spod maski Renault Clio Adama Kozaka podczas kwalifikacji. Pożar udało się ugasić, ale awarii uległa jednostka napędowa i w warunkach polowych nie było możliwości na dokonanie napraw. Jednak Adam nie złożył broni i drugiego dnia stanął na starcie w aucie zastępczym - Skodzie Fabii w którym w niedzielę wywalczył drugą pozycję. Fabia pochodziła z Czeskiej wypożyczalni i startował nią wcześniej podczas I i II rundy RCC Krzysztof Skorupski. Po tamtych zawodach Czesi nie zdążyli odebrać auta i tym samym pojawiła się szansa dla Adama Kozaka, który ją doskonale wykorzystał.

W klasie SuperCars, po awarii Adama Kozaka, pierwszego dnia wyraźnie na prowadzenie wysunął się Robert Czarnecki w Mitsubishi Lancer. Po opanowaniu problemów z przegrzewającym się silnikiem, kierowca mógł korzystać z możliwości auta przez cały czas trwania kwalifikacji i finałów. W sobotę Robert odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w najmocniejszej klasie. W niedzielę o mały włos nie powtórzył dobrego wyniku. Znacznie prowadził w finale i pierwszy minął linię mety. Jednak okazało się że nie przejechał Joker Lapa i spadł na ostatnie miejsce w finale. Tym samym podarował najwyższe miejsce podium Łukaszowi Zollowi startującemu w Subaru Impreza.

Krzysztof Skorupski powrócił do VW Polo w którym wywalczył tytuł Wicemistrza Europy. Konkurencja była nie była co prawda tak liczna jak na rundach starego kontynentu. Okazało się że Litewscy kierowcy są bardzo szybcy i nie zabrakło walki bok w bok o czym świadczą liczne wgniecenia na wszystkich czterech autach klasy Super 1600. Krzysztof tryumfował podczas obydwu dni, ale Kasparas Navickas w Skodzie Fabii deptał Polakowi po piętach.

W klasie SuperNational podwójne zwycięstwo wywalczył Konrad Kacprzak. Biała Astra OPC była najszybsza podczas obydwu eliminacji. Drugi, również w sobotę jak i niedzielę był Marcin Perzyna w E36. Małą sensacją był Alan Wiśniewski. Staruje pierwszy rok w  niemal seryjnym Peugeocie 106 i stopniowo zbiera doświadczenie, ale już odnotował swoje pierwsze miejsce na podium. W niedzielę wywalczył trzecie miejsce.

Kolejny planowane zmagania w ramach Rallycross Cup to podwójna runda na torze w Toruniu 12 i 13 października

> Powrót  • śledzik
  • blip
HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl