Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Poniedziałkowy, późnowieczorny wstępniak
2009-08-10 22:10:47, opublikował: Kogut Kamila

Poniedziałkowy, późnowieczorny wstępniak

Dzisiejszy wstępniak dosyć późno, gdyż redakcja dopiero wraca do życia po wyczerpującym weekendzie, podczas którego sypialismy po 4h na dobę. Dla redakcji rallynews'a rajdowy weekend rozpoczął się już w środę...

Poniedziałkowy, późnowieczorny wstępniak

W środę bowiem, z samego rana zmierzyliśmy na testy Grześka Grzyba, Beresa, Bouffiera i Malińskiego. W okolicach Dylągowej rzeszowski kierowca po raz pierwszy usiadł za kółkiem Peugeota 207 S2000, jednak jak na doświadczonego kierowcę przystało dał radę. Na przedrajdowym testowym wizualnie bardzo dobrze radził sobie Josef Beres.

Podczas testowego Grzesiek pochwalił się nam również swoim szczęśliwym artefaktem, ale o tym poczytacie dokładnie jutro.

Dnia następnego pojawiliśmy się na oficjalnym odcinku testowym. Pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie: czasem było słońce, czasem deszcz. Było to jednak bardzo dobre, gdyż kierowcy mogli poróbować i na mokrym i na suchym. Na początku najszybszy był Bryan Bouffier. Niestety, o również okazał się największym pechowcem tego dnia. Podczas odcinka testowego zwiedzał rów i uszkodził chłodnicę oraz rozszczelnił układ olejowy. Xavier Panseri zamienił prawy fotel Lancera na prawy fotel redakcyjnego Clio, które podrzuciło go na serwis, a po chwili Lancer został odholowany. Szczęście nie sprzyjało również Leszkowi Kuzajowi, który złapał kapcia i miał wycieki oleju. Ostatecznie najszybszym kierowca okazał się Tomek Kuchar.

Piątek i sobota były dla rallynews'a bardzo pracowite, bowiem dzięki czasu antenowemu, udzielonemu przez rzeszowskie radio VIA mogliśmy poprowadzić Radio Rajdowe, które na bieżąco podawało info o tym, co dzieje się na trasie, jaka jest ogólna klasyfikacja oraz wiele wiele innych informacji. Duet radiowych debiutantów Arek Toras Torski i Marcin Krupski z rsmp.info, pomimo ograniczonych możliwości starali jak najlepiej wywiązać się ze swojej roli. Nie przeszkodziły im nawet dodatkowe obowiązki jakie musieli podczas rajdu wykonywać.

Pierwszy dzień rajdu rozpoczął się dosyć dramatycznie, gdyż już OS1 został przerwany, po wypadku węgierskiej załogi. Przerwany również po wypadku został OS3. Jednak było również wiele pozytywnych akcentów tegoż dnia. Najwięcej powodów do radości miał Rzeszowianin Grzegorz Grzyb, który wygrał 4 z 7 odcinków.

Drugi dzień to zmagania zarówno Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji, ale również Rajdowego Pucharu Polski. W tym pierwszym wygrywał Bryan Bouffier, natomiast w RPP sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, aby w końcu pierwsze miejsce przypadło Jarkowi Szeji. W RSMP tak jak się można było spodziewać wygrana w całym rajdzie przypadła Grześkowi Grzybowi.

W ten weekend o naszych południowych sąsiadów rozgrywał się Rally Krkonose. Zwycięzcą tego rajdu został Pavel Valousek jadący Mitsubishi Lancerem EVO IX, drugi, ze stratą 12.8 sek zameldował się Roman Odlozilik w Punto S2000, natomiast jako trzeci dojechał Jan Stepanek w Octavii WRC ze stratą 13 sek. Niestety, jeden z kierowców, Joseph Petak miał bardzo poważyny wypadek. Jego auto uderzyło w drzewo. Kierowcy jednak nic się nie stało, ale pilot trafił do szpitala.

A już niedługo będziemy mieli Rajd Barum. 25 załóg jadących w klasie S2000 na pewno zachęca do odwiedzenia Zlina. W rajdzie wystartuje 12 Peugeotów, 6 Fiatów Punto, 4 Fabie, 2 Protony oraz Corsa. Będzie na pewno co oglądać...

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl