Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Meksyku 2013 Pięć powodów dla których warto śledzić Rajd Meksyku
2013-03-03 17:53:38, opublikował: Łuniewski Łukasz

Rajd Meksyku 2013

Pięć powodów dla których warto śledzić Rajd Meksyku

Rajd Meksyku zostanie rozegrany już w najbliższy weekend, dlatego warto znaleźć pięć powodów, dla których śledzenie zmagań na trasach trzeciej rundy WRC będzie zdecydowanie ciekawsze.

Pięć powodów dla których warto śledzić Rajd Meksyku
1. Brak Loeba=otwarta bitwa
Sebastien Loeb, który nie przegrał w Meksyku od 2006 roku nie wystartuje w tegorocznej edycji szutrowej imprezy rozpoczynając rajdową emeryturę, co jest równoznaczne z otwarciem rywalizacji o zwycięstwo. Zmagania może jednak zdominować drugi z Sebastienów - Ogier, który pokazał potencjał Polo R WRC podczas dwóch pierwszych rund sezonu 2013.

2. Block wraca na trasy
Ken Block wystartuje w swojej pierwszej rundzie Mistrzostw Świata od sierpniowego Rajdu Finlandii. Może Amerykanin nie będzie liczył się w walce o czołowe pozycje, ale zawsze stanowi pewną ozdobę zmagań.

3. Al Attiyah rozpoczyna sezon
Nasser Al Attiyah, który z powodu choroby zrezygnował ze startu w Rajdzie Szwecji, rozpoczyna sezon od Rajdu Meksyku. Katarczyk po raz pierwszy poprowadzi Fiestę WRC, ale duże doświadczenie zdobyte w Ameryce i szóste miejsce wywalczone przed rokiem stawiają go w roli czarnego konia zmagań.

4. Długa niedziela
Organizatorzy podobnie jak przed rokiem nie chcą ułatwiać załogom zmagań ostatniego dnia rywalizacji i w niedzielę rozegrany zostanie blisko 55-kilometrowy odcinek Guanajuatito. Dla porównania podobna odległość dzieli Świdnicę od Wrocławia.

5. Pojedynek rywali z PWRC
Michał Kościuszko za kierownicą Mini John Cooper Works WRC będzie mógł zrewanżować się Benito Guerze za zeszłoroczną porażkę w PWRC. Bronią Meksykanina będzie Citroen DS3 WRC i z pewnością porównanie obu kierowców może być bardzo ciekawe.
> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Meksyku
07.03-10.03.2013
WRC - Mistrzostwa Świata,

Kraj: Mexico
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl