Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / 81. Rajd Monte Carlo 2013 Ostatnie oesy odwołane, Loeb zwycięzcą
2013-01-19 20:33:48, opublikował: Łuniewski Łukasz

81. Rajd Monte Carlo 2013

Ostatnie oesy odwołane, Loeb zwycięzcą

Jak poinformowało World Rally Radio, ostatnie dwa odcinki tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo zostały odwołane i wyniki po szesnastym odcinku specjalnym zostały uznane za końcowe.

Dziś na trasach panowały bardzo trudne warunki i na domiar złego drugi przejazd odcinka wiodącego przez przełęcz Turini został przerwany po wypadku z udziałem kibiców.

Oficjalną przyczyną odwołania ostatnich dwóch prób były złe warunki atmosferyczne oraz zbyt duża ilość kibiców, którzy blokowali także ruch na dojazdówkach.

Według nieoficjalnych wyników zwycięzcą został Sebastien Loeb, który przez cały czas trwania rywalizacji prezentował formę godną dziewięciokrotnego Mistrza Świata. Francuz wygrał klasyczną rundę WRC poraz siódmy. Jako drugi zmagania zakończył debiutujący za kierownicą Volkswagena Polo R WRC Sebastien Ogier (+1:39,9). Podium uzupełnił powracający do Citroena Dani Sordo (+3:49,0).

Za podium pierwszej rundy Mistrzostw Świata 2013 sklasyfikowano Mikko Hirvonena (+5:26,3), debiutującego w samochodzie nowej klasy WRC Bryana Bouffiera (+8:13,1) oraz mającego dziś problemy Madsa Ostberga (+12:03,7).

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Martin Prokop (+23:27,3), historyczny zwycięzca rywalizacji w WRC2 Sepp Wiegand (+29:34,5), Olivier Burri (+35:38,2) oraz debiutujący na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata w samochodzie WRC Michał Kościuszko (+36:28,0).

W klasyfikacji sezonu Loeb (25) wyprzedza Ogiera (18), Sordo (15), Hirvonena (12), Bouffiera (10), Ostberga (8), Prokopa (6), Wieganda (4), Burriego (2) i Kościuszkę (1).

W klasyfikacji zespołów Citroen Total Abu Dhabi WRT (37) wyprzedza Volkswagen Motorsport (18), Abu Dhabi Citroen Total WRT (15), Qatar M-Sport WRT (10) i Lotos Team WRC (8).