Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Cypru 2012 Wywiad z Nasserem Al Attiyah
2012-11-06 09:31:28, opublikował: Łuniewski Łukasz

Rajd Cypru 2012

Wywiad z Nasserem Al Attiyah

Dziennikarze oficjalnego portalu IRC przeprowadzili krótki wywiad z Nasserem Al Attiyah podczas porajdowej konferencji prasowej, gdzie Katarczyk świętował zwycięstwo w Rajdzie Cypru.

Wywiad z Nasserem Al Attiyah
Gratulujemy wygranej. Jak ciężkie były dla Ciebie dni rywalizacji?

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają ten rajd i wszystkim kierowcom za przybycie. To świetny rajd i wielkie wydarzenie. To był ciężki weekend dla wszystkich. Staraliśmy się pojechać jak najlepiej bez żadnych problemów. To nie było łatwe, bo Mikkelsen mocno atakował. Walczyliśmy do końca, ponieważ potrzebowałem 25 punktów do klasyfikacji Mistrzostw Bliskiego Wschodu i teraz mamy szesnaście punktów przewagi przed ostatnią rundą w Dubaju. Dziękuję Giovanniemu, który ciężko pracował oraz zespołowi i Michelinowi. Miałem dobre opony na ten rajd. Postanowiłem użyć twardej mieszanki i to było naprawdę dobre.

Andreas atakował bardzo mocno. Czy miał szansę, by Cię dogonić?

Andreas jest dobrym kierowcą, ale zdecydowałem się na ostrożną jazdę. Odcinki są bardzo trudne i popołudniu poprawiłem się o 29 sekund na odcinku. Kiedy dowiedzieliśmy się, że ma problemy z oponami postanowiłem zwolnić, dojechać do mety i zdobyć 25 punktów.

Ford i M-Sport ma zaszczyt wygrać ostatnią rundę IRC. Jesteś zadowolony z Fiesty RRC?

Używałem Fiesty S2000 w ostatnich dwóch latach. Fakt to samochód RRC, ma silnik z turbo i trzeba go inaczej prowadzić. Potrzebujemy więcej czasu na testy, ale teraz nie było źle w porównaniu z innymi kierowcami. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Naszym celem było zwycięstwo i 25 punktów do Mistrzostw Bliskiego Wschodu. Miło jest wygrać ostatnią rundę IRC.

Nie jesteś obcy na Cyprze. Jak porównasz odcinki tegorocznej edycji do lat poprzednich?

Było trochę bardziej kamieniście i jestem pewien, że trudniej. Warunki na Cyprze od pierwszego startu w 2003 roku były bardzo trudne, ale taki tu jest teren.
> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Cypru
02.11-03.11.2012
,

Kraj: Cyprus
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl