Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Cypru 2012 Wywiad z Andreasem Mikkelsenem
2012-10-29 09:14:20, opublikował: Łuniewski Łukasz

Rajd Cypru 2012

Wywiad z Andreasem Mikkelsenem

Andreas Mikkelsen, który na Rajdzie Cypru pojawi się w roli dwukrotnego Mistrza IRC udzielił wywiadu oficjalnemu portalowi serii przed startem ostatniej rundy sezonu 2012.

Wywiad z Andreasem Mikkelsenem
Dlaczego ten sezon jest dla Ciebie tak długi?

Na początku roku chcieliśmy zaliczyć jak najwięcej rund IRC, aby zapewnić sobie tytuł, ale w tym samym czasie miałem program startów z Volkswagenem w WRC, więc zaliczyliśmy około 20 rajdów. To było trudne. Ciężko było znaleźć strategię. Gdy liczy się najlepszych osiem wyników musisz atakować. Na Cyprze chcę cieszyć się jazdą i dać z siebie maksimum.

Jaki jest Twój cel na Rajd Cypru?

Jeśli mam być do końca szczery to w ostatnich latach jechałem nieco ostrożnie. Nie będę robił nic szalonego, ale celem jest zwycięstwo, ponieważ chcę to zrobić dla wszystkich chłopaków w zespole, którzy tak ciężko pracowali cały rok i dla naszych fanów. To byłoby fantastyczne zakończenie wspaniałego sezonu.

Mistrzowski tytuł oznacza, że jesteś pierwszym kierowcą, który obronił trofeum. Co to oznacza dla Ciebie? Nikt wcześniej tego nie zrobił i miło jest mieć ten rekord. Celem od początku było ponowne mistrzostwo i wszystko dobrze wygląda.

Jak wielkim wyzwaniem jest jazda po mieszanych odcinkach? Na szutrze i asfalcie ciężko jest znaleźć najlepsze ustawienia, ale nie przeszkadza mi to, zwłaszcza, ze mamy piękne krajobrazy.

Co jest najlepsze w rywalizacji na Cyprze?

Kocham zmagania na Cyprze. Odcinki są bardzo trudne i wymagające. Wygraliśmy tu w zeszłym roku. To bardzo dobry rajd dla kibiców, bo okolica jest piękna, a pogoda ciepła i słoneczna. Mam wiele dobrych wspomnień z Cypru. Miło jest wrócić do miejsca, gdzie wygrałem swój pierwszy międzynarodowy tytuł.
> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Cypru
02.11-03.11.2012
,

Kraj: Cyprus
Nawierzchnia: szuter
Strona rajdu News

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl