Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Rajd Barum 2012 Barum z „nową-starą” trasą
2012-08-29 15:03:48, opublikował: Tokarski Tomasz RS

Rajd Barum 2012

Barum z „nową-starą” trasą

Tegoroczny Barum Czech Rally Zlín (31.08-2.09), tak jak w ubiegłym sezonie, będzie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy, Intercontinental Rally Challenge oraz Międzynarodowych Rajdowych Mistrzostw Republiki Czeskiej (MMCR). Trasa licząca 587 km zawiera 15 oesów o długości 251 km.

Barum z „nową-starą” trasą

Preludium do rajdu tradycyjnie stanowił będzie superoes na ulicach Zlína, który zostanie rozegrany w piątkowy wieczór (31 sierpnia). Jego trasa (9,36 km) będzie różniła się od ubiegłorocznej, ale wytyczono ją w tym samym rejonie miasta.

Przed rokiem do programu po dwudziestoletniej przerwie powrócił legendarny odcinek specjalny Maják. W 2012 zostanie poprowadzony w przeciwnym kierunku. Przy swoich 23 km jest najdłuższą próbą sportową w tegorocznym harmonogramie.

„Rozkład jazdy” jest podobny do znanych z ostatnich lat i rajd rozegrany zostanie od piątku do niedzieli. Jednak otwarte dla publiczności badanie kontrolne przed zawodami przewidziano na czwartek (30 sierpnia) w hali sportowej w Zlínie.
Rano 31 sierpnia, na drodze Pohořelice – Komárov zaplanowano odcinek testowy. Shakedown zlokalizowany jest w pobliżu stałej strefy serwisowej pod fabryką opon Barum Continental w Otrokovicach koło Zlína.

Uroczysty start odbędzie się tego samego dnia o 17.00 pod zlińskim ratuszem. Wieczorem rozegrany zostanie miejski superoes, do którego załogi będą startować w odwróconej kolejności numerów startowych. Pierwsza załoga wystartuje do niego o 21:15 i do pokonania będzie miała trzy okrążenia trasy, wytyczonej w centrum Zlína; m.in. na terenie byłej fabryki obuwia Bata i atrakcyjnego fragmentu z przejazdem przez dworzec autobusowy. Parc fermé będzie zlokalizowany pod pobliskim domem towarowym.

W sobotę 1 września na załogi czeka osiem odcinków specjalnych – dwukrotnie powtarzanych Slušovice, Pindula, Lukov oraz Tesák. Na ostateczny kształt harmonogramu miały bezpośrednie transmisje na antenie Eurosportu z oesu Slušovice. Pierwszy etap, wliczając piątkowy prolog, ma 402 km, w tym 139 km odcinków specjalnych. W porównaniu do ubiegłorocznej, trasa 42. „barumki” różni się w 85 % - wiele fragmentów jest zupełnie innych lub zostało poprowadzonych w odwrotnym kierunku. Np. wspomniany OS Slušovice w dużej części pokonywany jest jako zamknięta pętla, którą załogi będą przejeżdżać dwukrotnie. Odcinek Pindula wraca do swojej pierwotnej postaci o długości prawie dwudziestu kilometrów. Sobotni etap wystartuje o 8:32, po porannym serwisie. Pierwsza załoga powinna zakończyć dzień o 19:55, wjeżdżając do parku zamkniętego w Otrokivicach.

Ostatnim dniem rajdu będzie drugie etap, rozgrywany w niedzielę. Składał się będzie z trzech oesów, powtarzanych dwukrotnie - Halenkovice, Kudlovice oraz Maják. 184-kilometrowa trasa zawiera aż 112 km prób sportowych, wytyczonych w paśmie górskim Chřiby. Pierwszy samochód na niedzielnych odcinków wyjedzie z parc fermé o 8:27. Meta rajdu i rozdanie nagród zaplanowano na 14:30 na rampie przed kinem w centrum Zlína.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Barum
31.08-02.09.2012
, Mistrzostwa Czech, ERC - Mistrzostwa Europy,

Kraj: Czech Republic
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu Wieści z rajdu Lista zgłoszeń

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl