Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Wielicki Memoriał tuż-tuż
2011-03-05 08:00:11, opublikował: Chmielewski Grzegorz

Wielicki Memoriał tuż-tuż

Wielicki Memoriał tuż-tuż

- Mamy sporo atrakcji na liście zgłoszeń. Nie wątpię, że nazwiska Hołowczyc, Bębenek czy Stec są silnym magnesem dla publiczności, wybierającej się do Wieliczki na 5. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – zachęca do przyjazdu na niedzielną imprezę dyrektor zawodów, Beata Czernicka-Kowalska z Automobilklubu Krakowskiego.

Dodajmy, że w trakcie przejazdów VIP-owskich zostaną zaprezentowane atrakcyjne samochody – m.in. oryginalny Ford Sierra Mariana Bublewicza oraz replika Forda Focusa WRC Janusza Kuliga; za kierownicą tego auta zasiądzie Jan Kulig (tata Janusza), a funkcję pilota ma pełnić 14-letnia córka Janusza, Paulina. Specjalne przejazdy charytatywne Michała Bębenka ze zwycięzcami internetowej licytacji wzbogacą konto Fundacji Matio, wspierającej chorych na mukowiscydozę i ich rodziny. Michał Kościuszko pojawi się w majestatycznym Mercedesie 450 SLC z 1973 r. – kopii auta, w którym Sobiesław Zasada i Andrzej Zembrzuski zajęli w 1978 roku drugie miejsce w maratonie Vuelta del America del Sur. Honorowy patronat nad imprezą sprawują Helena i Jan Kuligowie, Agnieszka Kulig oraz Beata Bublewicz.

Już w sobotę od godz. 12 także w Wieliczce zostanie rozegrany „kręciołek” pod nazwą 1. Memoriał Kuliga i Bublewicza dla amatorów. Ma w nim uczestniczyć 50 początkujących załóg. Szczegóły obu imprez (organizowanych przy walnej pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce oraz Starostwa Wielickiego) są dostępne na stronach www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl.

Asystent dyrektora imprezy Andrzej Borowiczka podkreśla wsparcie ze strony mediów. – Patronat nad 5. Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza przyjęły TVP Kraków, Radio RMF FM, Radio RMF MAXXX oraz Dziennik Polski. Redakcja portalu TopRally.pl zapewnia publikację wyników online. Będą one dostępne na stronie superos.pl oraz za pośrednictwem telefonów komórkowych (wap.toprally.pl).

Z okazji wielickiego Memoriału ukazało się specjalne wydanie magazynu SuperOES. Oprócz podstawowych informacji o zawodach przynosi ono m.in. wspomnienia i anegdoty o patronach imprezy, teksty o replikach sławnych rajdówek Bublewicza i Kuliga, prezentację automobilowych tradycji Wieliczki, fotoreportaż z Rajdu Lotos oraz informacje o nowych tendencjach w organizacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Magazyn SuperOES będzie kolportowany bezpłatnie w kluczowych punktach trasy Memoriału i w parku serwisowym na dawnym dworcu autobusowym w Wieliczce.
 

> Powrót  • śledzik
  • blip
Mówią nieobecni
Mówią nieobecni
03.11.15 (0)
71 załóg w Zieleńcu
71 załóg w Zieleńcu
07.10.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl