Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / GSMP Cisna Mówią przed Cisną
2010-05-21 10:50:40, opublikował: Informacja prasowa

GSMP Cisna

Mówią przed Cisną

Klucze: gsmp, cisna,

Mimo niesprzyjającej pogody i zagrożenia powodziowego w różnych częściach Polski organizator III i IV rundy GSMP Cisna chciałby uspokoić wszystkich zawodników oraz kibiców i informuje, że przygotowania do wyścigu postępują zgodnie z harmonogramem. W Cisnej na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia powodziowego i zawody powinny odbyć się zgodnie z harmonogramem.

Mówią przed Cisną

Dariusz Łuczyński – Z nową dawką energii...

Mała miejscowość Cisna, położona w Bieszczadach, od jutra stanie się areną zmagań najlepszych kierowców wyścigowych w Polsce. W sobotę startuje III runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Dariusz Łuczyński, wzmocniony nowym sponsorem 5 Power Energy Shot wystartuje Citroenem Xsara w klasie A-2000. Opolanin zmierzy się z czterema innymi rywalami zgłoszonymi w tej klasie.
Dariusz Łuczyński: Już w sobotę 22 maja ruszamy z Cisnej na szczyt Góry Jabłońskiej. Podjazdy w Cisnej to szybkość, hopy, nawroty i szykany, więc pełne urozmaicenie wyścigowej trasy w górach. Dodając do tego zapamiętanie charakterystyk 25 zakrętów i innych istotnych miejsc włącznie z szykanami, wymaga od kierowcy szybkiej reakcji oraz pełnej koncentracji już od samego startu. Dlatego też na Cisną wybieram się w barwach 5 Power Energy Shot, aby podołać tym wyzwaniom.
Na wyścig jedzie się także mocna reprezentacja Automobilklubu Opolskiego i Opolskiego Racing Teamu. Paweł Dytko, Marcin Kozłowski, Tomasz Nagórski, Andrzej Badora i Krzysztof Siwek tanio skóry nie sprzedadzą, a walka o najwyższe lokaty jest gwarantowana. Dla nas plan jest oczywisty, wygrać jako Opolski Racing Team w klasyfikacji zespołowej i osiągnąć jak najwyższe lokaty w swoich grupach i klasyfikacji generalnej.
Jedyna rzecz, która nas trochę niepokoi to obfite opady deszczu, które zapewne naniosły mnóstwo piasku i kamieni na trasę wyścigu. Jednak biorąc pod uwagę moc zaangażowania Dyrektora Zawodów Pana Andrzeja Marszałka, mamy nadzieję, że do soboty droga będzie przygotowana na najwyższym poziomie, tak jak to zawsze w Cisnej miało miejsce.
Korzystając z okazji pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia portalowi wyścigigorskie.pl z okazji ukończenia pełnych trzech latek na trasach GSMP. To dzięki temu portalowi i zaangażowaniu całej ekipy, z roku na rok rośnie popularność wyścigów górskich. Służy to nam zawodnikom, kibicom i zapewne organizatorom zawodów, dlatego też, „najlepszego” Panowie w sezonie 2010.
Chciałbym także podziękować za wsparcie w moich startach producentowi 5 Power Energy Shot, Citroen Opole, Corotop oraz Decor Prest, a także moim niezawodnym patronom medialnym: redakcji Serwisu Sportów Samochodowych TopRally.pl, gazecie Auto-Moto Biznes, portalowi wyscigigorskie.pl i Radiu Eska Opole.
Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków wyścigów górskich i sportów samochodowych na trasę wyścigu górskiego do Cisnej 22 i 23 maja i proszę o gorący doping. Zapraszam również na moją stronę internetową Europol Race Team, która znajduje się pod adresem www.europolteam.pl

Paweł Dytko – także w górach

Oprócz asfaltowych eliminacji RSMP Paweł Dytko w tym roku zaliczy także kilka rund wyścigów górskich. W ten weekend będą to kolejne – 3-cia i 4-ta eliminacja rozgrywane w Bieszczadach w Cisnej”
Paweł Dytko – „Podobnie jak w rajdach także i tu wystartuję N-grupowym Lancerem Evo X gdyż chcemy sprawdzić jak ten samochód będzie spisywał się na tego typu zawodach a wszystkie nowe dane na pewno nam się przydadzą podczas kolejnych rajdów asfaltowych. Chcemy wykorzystać też okazję do pościgania się i potrenować, bo kolejną eliminację zaplanowano dopiero na początek lipca. Trasa w Cisnej jest bardzo techniczna, szybka ale z rajdowym charakterem. Zdarza się nawet wyskoczyć na hopie… Zawieszenie Ohlins, którego używamy w tym sezonie zostało ponownie skonfigurowane przez firmę PTM i liczę na wyeliminowanie problemów jakie mieliśmy na Elmocie. W Cisnej chciałbym powalczyć o zwycięstwo w N-ce i zająć jak najwyższa lokatę w generalce, co przy takie stawce „potworów” na pewno nie będzie łatwym zadaniem. Mój samochód to ten sam egzemplarz, którym w Lotosie startował Stefan Karnabal a start był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Nysie, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz firmie Phu TANK.”

Piotr Oleksyk – składamy samochód

Co tu dużo mówić od kilku dni nie zmrużyłem oka i non stop staramy się poskładać samochód, żeby wystartować w sobotę na III rundzie. Muszę powiedzieć, że Niewinem czy się to uda ale wkładamy 150% siebie, żeby auto było gotowe do rywalizacji.
Moi sponsorzy dołożyli się do zakupienia nowej skrzyni za co jestem im bardzo wdzięczny. W tym sezonie wspierają mnie firmy: Czakram – oficjalny dystrybutor marki BRC samochodowych instalacji gazowych, Duda Motorsport, agencji reklamowa Elefant, Montex i chłopakom z Tiger Rally Team, którzy składają mój samochód, a także firma Dolina Nidy oraz Intertynk Roberta Kosiby.
Zapraszam kibiców do przyjazdu do Cisnej i kibicowania wszystkim zawodnikom.

Waldek Janecki – maluchem tylko w sobotę

Cisna to bardzo specyficzna trasa. Maluchem dużo nie da się zwojować, ale jak zawsze podczas każdego mojego startu pokażę kibicom, na co stać Fiata 126p i mam nadzieję zbiorę ogromne owacje. Tym razem wystartuję tylko w sobotniej rundzie ponieważ moja córka ma w niedzielę komunię i musze wracać do domu. Sport to nie wszystko, to tylko świetny fun i sposób spędzania wolnego czasu, ale trzeba pamiętać o swojej rodzinie.
Pod koniec trasy, gdzie jest więcej zakrętów mój fiacik będzie mógł się wykazać bo od startu praktycznie nie ściągam nogi z gazu. W momencie kiedy w Cisnej nie będzie padało, to mam szanse wyprzedzić kilka mocniejszych samochodów, ale jak zacznie padać to po prostu będzie świetna zabawa.
Dziękuję wszystkim kibicom  za gorący doping dla maluchów, liczę na niego w Cisnej. Trzymam kciuki za zawodników Tarnów Racing Team.

Kamil Baczyński – współpraca z Clio układa się wspaniale

Moja współpraca z 2Brally po pierwszych rundach GSMP Korczyna ułożyła się świetnie i na kolejne zawody już w najbliższy weekend przyjadę topowym Clio R3. Muszę przyznać, że debiut za kierownicą takiej ośki jest czymś wspaniałym. Samochód prowadzi się idealnie i zakładam walkę o tytuł Mistrza Polski w A-2000, i wysoką pozycję w grupie A.
To wszystko dzięki moim fantastycznym sponsorom, którym ogromnie dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Firmy ZPM Tabor Dębica, JVC, Giga TV, Printab, Painpol oraz Defrost. Wynik z Korczyny pokazuje, że jesteśmy w stanie walczyć z cztero łapami. W Cisnej chciałbym powtórzyć to co wyjeździłem na ostatnich zawodach i pojawić się na pierwszym miejscu w klasie.
Liczymy wszyscy na ładną pogodę podczas weekendu ale małe opady deszczu na pewno troszkę pomogą bo Clio może śmiało zasuwać pod górkę i po suchym i po mokrym.
Dziękuję bardzo moim sympatykom i wszystkim kibicom za wspaniały doping w Korczynie. Liczę na wasza obecność w Cisnej i gorące oklaski jakimi dopingowaliście nas ostatnim razem. Oczywiście wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w moje starty.
Moje starty medialnie wspiera Radio Eska i portal www.wyscigigorskie.pl.

Grzegorz Duda – jazda dla kibiców

Trochę niefortunnie zaczyna się początek sezonu 2010. Przełożone rundy, teraz powódź na południu Polski gdzie właśnie mamy rozgrywać kolejne rundy. Z tego powodu wielu zawodników może nie dotrzeć ale cały czas mam nadzieję, że wszyscy koledzy nie ucierpieli w powodzi i pojawią się na zawodach.
Do Cisnej wybieramy się już w piątek, żeby odebrać dokumenty i odbyć BK. Zobaczymy trasę i czekamy na sobotę, żeby pościgać się. Liczę na dobrą pogodę ale trochę deszczu nie zaszkodzi. Wtedy na pewno Waldek Kluza pokaże, że jest królem deszczu i znowu zamiesza w klasyfikacji. Chciałbym przy okazji pogratulować po raz kolejny Waldkowi, bo jego wynik w Korczynie to super sprawa. Ten gość jeździ naprawdę ostro.
Liczę na sporo kibiców, którzy pojawią się na trasie w sobotę i niedzielę, kibiców, którzy może na chwilę chcą odpocząć od informacji powodziowych i pooglądać najszybsze samochody. Dziękuję wam za doping w Korczynie i liczę na taką samą dobrą wspólną zabawę w Cisnej.
Podziękowania dla mojego zespołu Duda Motorsport za przygotowanie mojej wyścigówki i samochodu Krzyśka Steinhofa. Oczywiście Krzysiek pojedzie równie szybko podczas III i IV rundy i powalczy w klasie A-1600. Na pewno będę mu gratulował na mecie wyścigu dobrego wyniku.
Moje starty wspierają w sezonie 2010 firmy: Czakram Jacka Okońskiego, Blachdom Jana Głuca, GRP Darka Pałacka, Mytnik Tomka i Piotra Mytników, a także firma Steinhof Pana Marka Steinhofa oraz Redruk i V-tech. Obsługą medialną zajmuje się ekipa TEAM PROMOTION, która prowadzi portal www.wyscigigorskie.pl, przygotowując relacje filmowe, oraz moje filmy z każdego startu w GSMP.
Jeśli na trasie GSMP Cisna pojawi się szykana będę starał się jej nie trafić jak przytrafiło się to rok temu.

Mirek Pryga – pokazać, że to nie przypadek

Zostało tylko kilka dni do zawodów. Będzie to III i IV runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – „CISNA 2010”. Przyjeżdżam do Cisnej jak zwykle nastawiony na walkę z moimi konkurentami w klasie ale chcę również pokazać, że wynik w klasyfikacji generalnej w Korczynie nie były dziełem przypadku. Oczywiście wiem, że konkurencja jest jeszcze większa niż w poprzednich rundach ale nie załamuje rąk i już czuję jakbym właśnie dopinał pasy przed startem.
Trasa w Cisnej jest bardzo wymagająca. Bardzo szybkie partie poprzeplatane szykanami i ciasnymi łukami w końcówce. Średnia prędkość zwycięzcy „ok. 132 km/h” i Romka „ok. 117 km/h” pokazuje, że jest to jedna z najszybszych tras w Polsce.
Dziękuję za przygotowanie samochodu mojemu zespołowi „Sodo-Motorsport.pl” i z tego miejsca chcę również pozdrowić wszystkich kibiców oraz życzyć im miłego weekendu... oczywiście w Cisnej.
Nasze starty wspierają: „TOI TOI POLSKA”, „LERG” Pustków, „MT NET”, „MG PROJEKT”, kantor „GROSZ MYSZCZUK”, „MEGA” Mariusz Szymaszek, „TABSOL”, „EDO”, bar „CASABLANKA”, „WMPS – Posadzki przemysłowe”, „Les-Gum Leszek Wydrzyński”, a obsługą medialną zajmuje się profesjonalna firma TEAM PROMOTION prowadząca portal www.wyscigigorskie.pl.

Tomasz Mikołajczyk – nowe serce Ultraleggera

Przygotowania do Cisnej idą w Racerencie pełną parą i zapewne potrwają do ostatniego momentu - to jest do piątku. Ultraleggera otrzymała nowy silnik, nową turbinę i jest teraz w trakcie ustawień na hamowni. Niestety, pierwsze kilometry z nowym "sercem" zrobimy po trasie wyścigu III i IV rundy GSMP, ale może uda się pojawić na piątkowych testach portalu www.wyscigigorskie.pl i przejechać kilka kilometrów, żeby sprawdzić czy wszystko działa poprawnie.
Żeby przynajmniej kierowca był nieco rozjeżdżony w ostatni weekend startowałem w Poznaniu na imprezie klubu Porsche. Kilkadziesiąt kółek tego toru w N-ce znanej z Korczyny dało mi sporo przyjemności. Zostawiliśmy za sobą i Vipera i stado Porsche, a także poprawiło wyczucie Lancera Evo 9, którym to modelem startuję w tym roku. Efekty naszej pracy na torze zobaczymy w Cisnej. Jestem świadomy tego, że "Wróg":) też się zbroi. Zapraszam Kibiców na trasę III i IV eliminacji GSMP. Dziękuję też za wsparcie udzielone w Korczynie. Mam nadzieję, że w Cisnej zrekompensuję wszystkim brak Ultraleggera w niedzielnych zawodach ostatnich rund.

Roman Baran – walka z najmocniejszymi

Krótko mówiąc jadę do Cisnej żeby powalczyć nie tylko w swojej klasie Open-2000 ale i w generalce grupy i klasyfikacji generalnej. Na liście zgłoszeń możemy zobaczyć 18 samochodów cztero napędowych a ja mam zamiar co najmniej połowę z nich wyprzedzić.
Cieszę się, że mogę walczyć z Mirkiem Prygą w tym roku. Korczyna pokazała, że jest to wymagający zawodnik a jego sprzęt jest w sumie identyczny jak moje Clio więc tym bardziej rywalizacja jest ciekawa.
Wszystko zależy od pogody, która płata jak na razie figla. Jak dla mnie mogłoby popadać bo wtedy byłoby ciekawiej i rozstrzygnięcia nie byłyby tak oczywiste.
Dziękuję swoim sponsorom firmom: Szik – części samochodowe, Grupa Handlopex, Matador, opona.pl, Bendiks Rzeszów, Korporacja VIP – producent okien i drzwi, Carrera sport, NPT Kopacz, B3Studio, firmie Placard, a także moim patronom medialnym gazecie Nowiny – gazeta codzienna, Radiu Via 103,8 i portalowi www.wyscigigorskie.pl, który dba o całą oprawę medialną moich startów.
Do zobaczenia w Cisnej, czekam na wasza doping.

Aleksander Michałowski: – Różowa Pantera wkracza do akcji

Odczuwam niesamowity głód do jazdy moja Różową Panterą. Od kiedy wsiadłem po raz pierwszy do Lancer HKS na zawodach w Korczynie to najchętniej już bym z niego nie wysiadł. Cały czas zbyt mało czasu spędziłem za kółkiem tego niesamowitego samochodu i zamiast czuć się pewnie musze uczyć się samochodu a nie jazdy nim i poprawnego toru jazdy.
Na Cisną zakładamy nowe sprężyny na które czekam już prawie dwa tygodnie, a powódź która nawiedziła Kraków, opóźnia niestety ich dostawę. Z tego powodu jestem trochę zdenerwowany bo zależy mi na poprawnym ustawieniu set upu mojego samochodu.
Chciałbym dokonać ustawień w piątek podczas treningu jaki organizuje nam portal www.wyscigigorskie.pl wraz z Auto Moto Klubem Krośnieńskim. Po raz pierwszy wyścigowi górale będą mieli okazję pojeździć oficjalnie w dzień przed zawodami i sprawdzić swój samochód. Każda minuta za kierownicą cieszy mnie i daje mi więcej pewności więc testy będą bardzo ważnym elementem przed Cisną.
W klasie mam 8 samochodów, co już w sobie jest niezłym wyzwaniem. Podziwiam wszystkich chłopaków i mam dla nich wielki szacunek za to, że potrafią takimi bolidami jeździć na granicy przyczepności i wyciągać takie czasy. Paweł Dytko czy Tomek Nagórski, którzy pojawią się na III i IV rundzie na pewno nieźle zamieszają.
Dziękuję wspaniałym kibicom z Korczyny i liczę na wasze oklaski na trasie wyścigu górskiego Cisna 2010.

Wkrótce kolejne wypowiedzi

> Powrót  • śledzik
  • blip
HRPP nabiera rozpędu
HRPP nabiera rozpędu
19.11.15 (0)
Habaj bierze wszystko
Habaj bierze wszystko
13.11.15 (0)
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl