Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak
2009-05-25 22:41:29, opublikował: Torski Arkadiusz toras

Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak

Poniedziałkowy, wieczorny wstępniak

Miniony weekend stał pod znakiem Mistrzostw Świata. Wszyscy obserwujący zmagania na Sardynii zastanawiali się czy po raz kolejny zatriumfuje Loeb. Oddanie pozycji pierwszego dnia miało być sprytną sztuczką, aby uniknąć odkurzania trasy.

Chłodną kalkulację popsuł jednak Latvala. Fin postawił wszystko na jedną kartę i do końca rajdu nie oddał prowadzenia, wygrywając przy tym większość oesow. Hirvonen musiał zadowolić się drugim miejscem, zaś zdecydowany faworyt dopiero czwartym. Dzięki karze nałożonej na Loeba, na trzeci stopień podium awansował Peter Solberg, ucierając nosa konkurentom w najnowszych specyfikacjach fabrycznych wurców. Zapraszam zresztą do przeczytania obszernej relacji z Rajdu Sardynii.

Na naszym krajowym podwórku względna cisza. Powiększa się natomiast lista zgłoszeń Rajdu Lotos, obejrzeć można już mapki rajdu. Na szutrach potrenuje Łukasz Sztuka.

Na łamach rallynews można przeczytać artykuł, który opowiada o władzy rajdowej w Polsce. W zeszłym tygodniu oddaliśmy w "wasze ręce" pierwszą część z cyklu Pilotem być. Kolejna część w przyszłym tygodniu. W najbliższych dniach opublikujemy także wywiad z Jankiem Chmielewskim.

Na koniec krótkie streszczenie kilku imprez narodowych.

U naszych południowych sąsiadów rozegrany został Rallye Cesky Krumlov. W trzeciej rundzie Mistrzostw Czech najszybszy był Roman Kresta w Peugeocie 207 S2000, który stanął na podium wraz z Vaclavem Pechem (Lancer EVO IX) i Jaromirem Tarabusem (Abarth S2000). Dosyć szybko z rajdu wycofała się polska załoga Habaj/Spentany, których zawiódł silnik Citroena.

W Sezoens Rally w Belgii za sterami Subaru Imprezy WRC na pierwszym stopniu podium stanął Snijers. W Portugalskim Rali de Sao Vicente triumfował Alex Camacho. W sąsiedniej Hiszpanii w Rallye de Tierra de Guijuelo zwyciężył Yeray Lemes w Lancerze EVO IX. Szkoci świętowali na im Clark International Rally. Tam z kolei przewodził irlandzki kierowca Eugene Donnelly w Skodzie Fabii WRC.

Niestety nie wszędzie rajdowanie było ekscytujące. W Rumunii, w Raliul Iasului, 42 letni kierowca Lucian Garbacea zginął w wypadku, gdy jego Clio R3 uderzyło w drzewo... Zwycięzcą tej smutnej imprezy został fin Jarkko Miettinen.

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl