Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Novikov: studia zamiast testów
2009-09-29 10:00:48, opublikował: Torski Arkadiusz

Novikov: studia zamiast testów

Klucze: evgeny novikov c4 wrc citroen junior,

Evgeny Novikov 19 września obchodził swoje 19 urodziny. Młodego Rosjanina czekają jeszcze dwa rajdy w Mistrzostwach Świata, jednak przyszły sezon stoi pod znakiem zapytania. Evgeny w krótkim wywiadzie dzieli się spostrzeżeniami z bieżącego sezonu.

Novikov: studia zamiast testów

Jak się układa współpraca ze Stephane Prevot'em?

- Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Oczywiście mamy parę rzeczy do poprawienia, ale myślę że będziemy współpracować dalej. Na Rajdzie Barum nie mieliśmy żadnych problemów, ani błędów w naszej współpracy.

Czyli wystartujesz ze Stephanem w dwóch końcowych rundach WRC?

- Tak. Umówiliśmy się na starty w trzech rajdach, z czego jeden to był właśnie Rajd Barum. Nie rozmawialiśmy jednak jeszcze o przyszłym sezonie, ale chyba wiadomo dlaczego…

Czyli brak planów na przyszłość?

- Żadnych planów. Absolutnie. Wszystko zależy, czy uda mi się znaleźć sponsorów.

Czy w rachubę wchodzą starty w serii IRC?

- To byłoby interesujące, jednak mniej niż Mistrzostwa Świata. Pracuję również w tym kierunku.

Jesteś pierwszym kierowcą rosyjskim w de-facto zespole fabrycznym. Jak przebiega współpraca?

- Jest sporo pracy analitycznej. Team pomaga mi w ustawieniu samochodu. Ja mogę decydować o strategii i dokonywać pewnych korekt.

W Citroenie są kierowcy różnych narodowości, czy team faworyzuje kierowców ze swojego kraju?

- Ciężko mi powiedzieć jak wygląda współpraca ze strony teamu z innymi kierowcami. Ja wykonuję swoją pracę. Każdy kierowca ma osobnego inżyniera i mechaników. Zawsze powtarzano mi, że najważniejsza jest szybkość, a nie narodowość. Jeżeli są jakiekolwiek priorytety, to tylko jeśli chodzi o Sebastiena, ale to w końcu normalne.

Jesteś zadowolony z programu testów Citroena przed rajdami?

- Niestety nie będzie testów przed Rajdem Hiszpanii. Miały być, ale musiałem je opuścić, ze względu na moje studia. Generalnie jestem zadowolony z ilości testów, oprócz tego, że testuję w rajdówce w specyfikacji 2007, a ona różni się od samochodu, którym startujemy w rajdzie.

Jakie są to różnice?

- Najważniejsza z nich to silnik. Wracając jeszcze do testów, to program jest wystarczający, jednak przydałoby się większe zróżnicowanie odcinków specjalnych, gdyż każdy z nich ma inną nawierzchnię.

Jakie masz cele na Rajd Hiszpanii i Wielkiej Brytanii?

- Pierwszym i głównym celem jest ukończenie rund. Drugi cel to uzyskanie dobrego wyniku, ale najważniejsze aby być na mecie.

Jak oceniasz swoje występy w WRC?

- Najważniejsze, że zebrałem sporo cennego doświadczenia, szczególnie podczas zapoznania z trasą i opisywania odcinków. Potrafiłem pokazać, że mogę być szybki, co każdy widział. Brakuje mi jednak czasem stabilności, doświadczenia i wiedzy.

 

> Powrót  • śledzik
  • blip
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl