Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Navigator: Rallynews home / Artykuły / Dani Sordo: cały rok oczekuję na mój domowy rajd
2009-09-24 07:43:22, opublikował: Kogut Kamila

Dani Sordo: cały rok oczekuję na mój domowy rajd

Dani Sordo: cały rok oczekuję na mój domowy rajd

W zbliżającej się rundzie WRC Dani Sordo będzie niezwykle zaangażowany w pomoc Citroenowi w zdobyciu zwycięstwa wśród producentów oraz swojemu koledze z zespołu Sebastienowi Loebowi w walce o tytuł mistrzowski. Runda ta, ma dla hiszpańskiego kierowcy szczególne znaczenie, ponieważ urodził sie on w regionie Kantarbia, więc już od pierwszych oesów będzie on wspierany przez lokalnych fanów.

Co sądzisz o RallyRACC Catalunya-Costa Daurada?
- Jest kilka aspektów, które sprawiają, że bardzo lubię ten rajd. Przede wszystkim trasy, atmosfera i oczywiście ludzie. Ten rajd ma specjalny smak dla mnie. Startuję w moim kraju. Jest wiele asfaltów po których lubię jeździć, ale tak naprawdę cały rok oczekuję na mój "domowy" rajd.

Odczuwasz presję? Ma to jakiś wpływ na twoją koncentrację?
- Mam swego rodzaju niespłacony dług z fanami. Wielu z nich przyjeżdża, żeby zobaczyć jak wygrywam. Postaram się to zrobić, jednak fani powinni wiedzieć jak ciężko jest utrzymać się do samego końca w czołówce.

Jakie są twoje oczekiwania, biorąc pod uwagę, że poprzednie trzy edycje kończyłeś na drugiej pozycji?
- Oczywiście chciałbym poprawić to drugie miejsce. Jednak teraz w Mistrzostwach Świata sytuacja Citroena jest dość skomplikowana. Sytuacja Sebastiena Loeba nie jest łatwa, a ja jestem tu, żeby mu pomóc.

Jak wspominasz poprzednie edycje Rajdu Hiszpanii?
- Wspominam je bardzo dobrze. Jest to rajd, po którym zdobyłem tytuł mistrza JWRC. Tutaj również zacząłem ściganie w mistrzostwach świata. Wiele dobrych rzeczy wydarzyło się tutaj, między innymi po raz pierwszy prowadziłem w rajdzie jadąc samochodem WRC, w 2006 roku.

Co jest ważniejsze? Pomoc Citroenowi czy pomoc Sebastienowi Loeb'owi?
- Myślę, że obie te sprawy są równie ważne. Jeśli obaj zajmiemy dobre pozycje to pozycja Citroena wśród producentów będzie rozstrzygnięta. Chcę jednak pomóc Sebastienowi Loebowi, aby w Rajdzie Wielkiej Brytanii mógł powalczyć o tytuł.

Masz już za sobą jakieś testy?
- Będziemy testować tydzień przed rajdem. Jednak nie będziemy mieć tego marginesu czasowego pozwalającego na jakieś większe zmiany w ustawieniach. Myślę, że będą one dopiero ewaluować podczas jazdy.

Jari-Matti Latcala miał kilka testowych dni na asfalcie, nie boisz się, że mógł wiele poprawić?
- Nie chcę wyciągać żadnych wniosków, jednak nie ma wątpliwości, że będziemy musieli być bardzo szybcy aby wygrać z obydwoma Fordami. Na tym rajdzie zawsze byliśmy przed Fordami i mam nadzieję, że tym razem również tak będzie.

Czy Citroen C4 ma to coś, co sprawia że jest szybszy na asfaltach niż Ford?
- Nie sądzę, aby było wielkie różnice pomiędzy obydwoma samochodami.Ford jest równie dobry jak Citroen. Różnice są w kierowcach. Zarówno Loeb, jak i ja jesteśmy szybsi na asfaltach i powinniśmy pojechać nieco szybciej niż Hirvonen i Latvala. To jest klucz do naszego sukcesu, który może dać nam przewagę. Musimy jednak być ostrożni, bo Hirvonen radzi sobie na asfaltach coraz lepiej.

Czy sądzisz, że twoje zwycięstwo może sprawić, że rajdy znów będą jedną z wiodących dyscyplin sportowych w hiszpańskich mediach?
- Nie sądzę, aby tak się stało. Jedno zwycięstwo nie jest w stanie zwrócić stałej uwagi mediów. Najważniejsze, aby częściej wygrywać, częściej niż trzy lub cztery razy, aby stało się to rutyną.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
Rajd Hiszpanii
02.10-04.10.2009
WRC - Mistrzostwa Świata, ,

Kraj: Spain
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu Wieści z rajdu

- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Foto - Video - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl