Kliknij i zarejestruj się!   -   Logowanie: Twój email: Hasło:   -   Zapomniałeś hasła?

Rajdy samochodowe:
WRC - IRC - RSMP
RPP - ERC - GSMP

SZUKAJ:
Navigator: Rallynews home / Artykuły / 52. Rajd Barbórka 2014 Chuchała szykuje niespodziankę
Artykuł: Chuchała szykuje niespodziankę (52. Rajd Barbórka 2014)
2014-11-26 18:01:00, opublikował: Informacja prasowa

52. Rajd Barbórka 2014

Chuchała szykuje niespodziankę

Wojciech Chuchała w sezonie 2014 zdobył pierwszy w swojej karierze tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Wciąż jeszcze młody kierowca ma przed sobą długą karierę i sporo czasu, aby zabłysnąć także na trasie Rajdu Barbórka. Nie ukrywa jednak, że wygrana w grudniowym klasyku byłaby czymś wyjątkowym. Wojciech Chuchała odpowiada na nasze pytania.

Chuchała szykuje niespodziankę

Rajd Barbórka, to… dla mnie święto rajdowe. Ale to również dzień popisów :) Uważam, że w tym dniu trzeba podziękować wszystkim kibicom za doskonały doping w trakcie całego sezonu i zrobić dla nich coś fajnego. To dla kibiców jest beczka na Karowej, czy mostek na Bemowie, gdzie kilkanaście metrów jesteśmy w powietrzu. Do tego wszystkiego jasnym jest też, że się ścigamy. Ścigamy się po to, żeby w Barbórce wygrać. Nigdy nie jest to proste zadanie, bo to bardzo specyficzny rajd. Odcinki są krótkie i trzeba być absolutnie perfekcyjnym, żeby wygrać z czasem. A i to nie raz nie wystarcza, bo kolega zaryzykuje bardziej albo ma 80 koni mechanicznych więcej :)

Wygrana w Kryterium Asów na Karowej, to… musi być coś wyjątkowego. Nigdy nie święciłem triumfu w tym rajdzie. Jechałem go raptem 3 razy, a moi koledzy są dużo bardziej wprawieni w bojach na ulicach Warszawy. Nie zmienia to faktu, że chciałbym zostać również najmłodszym zwycięzcą Kryterium Asów! … ale to po tym, jak zrobię na całym rajdzie dobre show - takie, które kibice zawsze będą wspominać z uśmiechem na ustach. Po to się jedzie ten rajd.

Kibice na trasie Barbórki są… najważniejsi. Nigdy nie było tak, żeby pogoda ich rozpieszczała, a oni mimo to wyczekują na poślizg, czy na coś jeszcze bardziej spektakularnego. Są wielką częścią tego rajdu i nie potrafię się nigdy powstrzymać, żeby w jakimś małym stopniu oddać parę sekund dla nich.
Zawsze mnie kusi, żeby się przy nich poślizgać.

W Rajdzie Barbórka pojadę… samochodem kultowym, który wygrywał wiele mistrzostw w naszym kraju i na świecie. Samochodem, który mam nadzieję, spodoba się kibicom i będzie dla nich miłym zaskoczeniem. Samochód ten jest potwornie mocny, przygotowany przez stajnię 4motors i mam nadzieję, że wzbudzi swego rodzaju sensację i miłe wspomnienia z tego rajdu.

Rajdy, takie jak Barbórka, są… potrzebne ponieważ potrzebujemy widowiska, a widowiskowość to nieodłączny element tego pięknego sportu .

Sezon 2014 uważam za… absolutnie udany i wymarzony. Tytuł Mistrza RSMP to dla mnie coś, na co czekałem całe życie.

> Powrót  • śledzik
  • blip
Info
52. Rajd Barbórka
05.12-06.12.2014
dni do rajdu: 7

,

Kraj: Poland
Nawierzchnia: asfalt
Strona rajdu Newsy i informacje
Jadę na rajdKto się wybiera?
Najnowsze wieścizobacz węcej
VIDEO:+ dodaj
- Rajdy samochodowe - Artykuły - Kalendarium - Fotogalerie - Zdjęcia użytkowników - Video - Forum - Kontakt -
© 2009 rallynews.pl - Warunki użytkowania serwisu - created by insidedreams.pl